احمد مسجد جامعی در آیین بازگشایی مدارس: شادی و بازی لازمه آموزش است

احمد مسجد جامعی در آیین بازگشایی مدارس: شادی و بازی لازمه آموزش است

مهر/ عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته نظام آموزشی مبتنی بر حافظه، دیگر موضوعیت ندارد گفت: امروزه آموزش بدون دو عنصر شادی و بازی نمی تواند تاثیر مناسب داشته باشد.

احمد مسجد جامعی همزمان با اولین روز سال تحصیلی با حضور در دبستان شرف واقع در منطقه 3 زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا در آورد.
مسجد جامعی در جمع دانش آموزان با بیان اینکه باید زمینه هایی را فراهم کرد تا کودکان با بازی و نشاط به فراگیری علم و دانش بپردازند گفت: شادی و بازی جز حقوق بچه ها است و آموزش بدون این دو عنصر تاثیر مطلوب را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: نظام آموزشی مبتنی بر حافظه مدت ها است که از سیستم آموزشی کشور ها رخت بر بسته و باید به موضوع فراگیری دانش همراه با شادی وبازی بیشتر پرداخته شود .
مسجد جامعی همچنین با اشاره به اقدامات دبستان شرف افزود: خوشحالم که در این دبستان به این موضوع اهمیت داده شده و اقداماتی به وجود آمده که آموزش همراه با بازی و نشاط باشد.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات خوب این دبستان می توان به معرفی شخصیت های مشهور علمی و ادبی به طور غیر مستقیم اشاره کرد که این امر سبب می شود دانش آموزان با روح ملی آشنا شوند و خود را دارای شخصیت بدانند.
مسجد جامعی همچنین خاطر نشان کرد: کتابخانه های مدارس نیز در تاثیر گذاری آموزش و به وجود آوردن نشاط و شادی نقش بسزایی دارند البته به شرط آنکه دانش آموزان خود کتاب ها را انتخاب کنند. ما هر چه بیشتر بتوانیم زمینه آشنایی دانش آموزان با تعداد واژگان را بیشتر کنیم در آینده دانش آموزان موفقتری خواهیم داشت چرا که در رشته های تخصصی در دبیرستان و دانشگاه هم این آشنایی با واژگان به کمک آنان خواهد آمد و موفقیتشان را تضمین می کند.

وی افزود: خوشبختانه کتابخانه این دبستان و دیگر امکانات این مدرسه دارای چنین ویژگی هایی است.
مسجد جامعی در پایان یاد آور شد: من سال خوبی را برای همه دانش آموزان در سراسر ایران عزیز آرزو می کنم و امیدوارم اولیا و مربیان به کمک، هم زمینه ایی را فراهم کنند تا سال تحصیلی خوبی را پشت سر بگذارند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احمد مسجد جامعی در آیین بازگشایی مدارس: شادی و بازی لازمه آموزش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X