کواکبیان: دولت یازدهم در توسعه سیاسی خیلی کُند عمل می‌کند

کواکبیان: دولت یازدهم در توسعه سیاسی خیلی کُند عمل می‌کند

تسنیم/ رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: این یک واقعیت است که دولت یازدهم در توسعه سیاسی خیلی کند عمل می‌کند و بعد از گذشت یک سال هنوز خانه احزاب باز نشده است.

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در مراسم افتتاحیه دوازدهمین اردوی تابستانی حزب، گفت: در دهه کرامت قرار داریم و در آستانه ولادت افتخار ایرانیان آقا امام رضا(ع) هستیم و آن را گرامی می‌داریم. یاد و خاطره شهدای 17 شهریور و شهدای عزیز استان گیلان را در کنار مبارز همیشه جاویدان استان گیلان شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی گرامی‌ می‌داریم. خدا را شاکر هستیم که دوازدهمین اردوی تابستانی را در خطه گیلان و شهرستان ماسال برگزار کردیم.

وی با اشاره به دوازدهمین اردوی تابستانی حزب مردم‌سالاری، گفت: برگزاری دوازدهمین اردوی حزب به معنای برگزاری آن در دوازدهمین سال پیاپی است و این اردو هر سال در یک استان برگزار می‌شود.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با تقدیر از آقای محجوب نماینده مردم تهران در مجلس، افزود: آقای محجوب به عنوان یک عنصر تشکیلاتی نشان داد که بهتر از بسیاری از احزاب فعالیت دارد و نشان و نمود آن این است که به غیر از آقای محجوب چهره اصلاح‌طلب دیگری در تهران رای نیاورد.

کواکبیان گفت: بنده به شخصه شاهد فریادها و دفاع ایشان از محرومین و تولیدکنندگان در مجلس هشتم بودم و وی همیشه پرچم‌دار حمایت از تولیدات داخلی بوده است. بنده تعبیرم این است که در طول یک دهه گذشته حزب مردم‌سالاری و خانه کارگر یک عقد اخوت برادر خواندگی دارند.

وی ادامه داد: اعتقاد حزب مردم‌سالاری این است که سیاست‌ورزی کند و در 15 سال فعالیت خود تلاش خود را در راستای سیاست‌ورزی انجام داده است.

کواکبیان با دفاع از تحزب و حزب‌گرایی اظهار داشت: ولی در حزب همه اعضا مدعی هستند و نگاه از بالا وجود ندارد و دبیرکل همه حرف‌ها را باید گوش بدهد و پخته عمل کند.

وی با اشاره به اردوی تابستانی ماسال، گفت: امروز 120 دبیر شهرستانی و 25 دبیر استانی در این مراسم حضور دارند. اگر بخواهیم مردم‌سالاری را جدی بگیریم و بگوییم که مردم‌، سالار هستند باید لوازم آن را نیز فراهم کنیم.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب، گفت: در تاریخ اول فروردین 82 مقام معظم رهبری در حرم رضوی فرمودند ما در جمهوری اسلامی علاوه بر مشروعیت الهی مشروعیت مردمی نیز داریم، یعنی تا مردم چیزی را نخواهند هیچ موضوعی شکل نمی‌گیرد و در نظام ما مردم مشروعیت بخش نظام هستند و درانتخابات 24 خرداد 92 رهبری فرمودند "رای مردم حق‌الناس است و ما در روایت داریم خداوند حق‌الله را می‌بخشد، ولی حق‌الناس را نمی‌بخشد و نیاز به طلب مغفرت از فرد دارد و اگر مردم، سالار هستند باید به آنها احترام بگذاریم و هر کس حقوق مردم را تضییع کند. حق‌الناس را ضایع کرده است."

کواکبیان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درحرم مطهر حضرت امام که فرموده بودند "ما مردم‌سالاری را به خود نچسباندیم به خاطر اینکه غربی‌ها از ما می‌خواهند"، گفت: اوریانا فالاچی خبرنگار معروف بین‌‌المللی از حضرت امام(ره) پرسیدند چرا نمی‌گویید جمهوری دموکراتیک اسلامی که حضرت امام در جواب ایشان فرمودند این لفظ زاید است، زیرا در ذات اسلام دموکراسی مندرج است و دموکراسی اسلام بالاتر از دموکراسی غربی است.

وی با اشاره به دیدگاه رهبری که ما مردم‌سالاری را سنجاق نکردیم، گفت: در ذات اسلام مردم‌ سالاری است و امام(ره) نیز وقتی می‌فرمودند میزان رای ملت است آن را شعار نمی‌دانستند بلکه آن را شعور فقهی می‌دانستند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: ما نیز برای اینکه این شعور را ادامه دهیم یک راه دقیق آن با سازوکار مشخص انتخابات است. لازمه جمهوریت دموکراسی و لازمه دموکراسی انتخابات و لازمه انتخابات رقابت و لازمه رقابت احزاب است و حزب نیز هسته اصلی مردم‌سالاری است و اگر احزاب قوی در کشور نباشند، انتخابات معنادار شکل نمی‌گیرد.

کواکبیان گفت: بنده گفته‌‌ام که از افتخارات حزب مردم‌سالاری این است که ما همیشه تاثیر گذار بوده‌ایم و اخیرا در مسکوت کردن طرح انتخابات مجلس به مدت سه ماه ما تاثیرات بسیاری داشتیم.

وی با اشاره به نیازهای احزاب گفت: ما گفتیم که حزب باید رادیو و تلویزیون خصوصی داشته باشد. احزاب باید تمامی امکانات اطلاع‌رسانی اعم از مجازی و مکتوب را داشته باشند تا بتوانند عقاید خود را منتقل کنند.

مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری گفت: بنده به آقای ضرغامی نیز گفتم همان‌طور که در زمینه‌های مختلف شبکه اختصاص داده می‌شود به احزاب نیز یک شبکه تلویزیونی بدهید تا دیدگاه‌های خود را منتقل کنند. ما اعتقاد داریم طبق قانون اساسی باید هیات منصفه احزاب سیاسی تشکیل شود و ما امروز این هیئت را نداریم، زیرا معنی جرم سیاسی مشخص نیست و تفاوتی بین جرم سیاسی و امنیتی وجود ندارد.

کواکبیان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه خانه احزاب، اظهار داشت: ما معتقد به بازگشت خانه احزاب هستیم. کما اینکه بر این باوریم قانون انتخابات باید به گونه‌ای اصلاح شوند که مردم علاوه بر اشخاص بتوانند به احزاب هم رای دهند و حزب حائز اکثریت آرا نامزد مورد تایید صلاحیت واقع شده را برگزیند و هیچ نیازی هم به تغییر قانون اساسی در این زمینه نیست.

وی با اشاره به اهمیت فراوان دو نعمت امنیت و بهداشت در روایات دینی، گفت: دولت یازدهم خوشبختانه در این زمینه خوب عمل کرده است و باتوجه به وضعیت منطقه در عراق، سوریه و... ما شاهد هستیم که امنیت کشور خوب است و در بحث بهداشتی نیز اقدامات مثبتی صورت گرفته است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به روند توسعه سیاسی در کشور، افزود: این یک واقعیت است که دولت یازدهم در توسعه سیاسی خیلی کند عمل می‌کند و بعد از گذشت یک سال هنوز خانه احزاب باز نشده است. مشکل اصلی ما این است که برخی از اصول قانون اساس معوق مانده است.

کواکبیان با اشاره به اقدامات قانونی حزب مردم‌سالاری، گفت: حزب مردم‌سالاری هیچ وقت خارج از مقررات کشور حرکت نکرده است.

وی با اشاره به ارائه طرح‌هایی که در زمینه‌های سیاسی ارائه کرده‌اند، اظهار داشت: وقتی که ما طرح مناسک را مطرح کردیم، حتی برخی از دوستان اصلاح‌طلب شرکت نکردند و با ناامیدی به آینده سیاسی کشور نگاه می‌کردند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه حزب مردم‌سالاری هیچ‌گاه دست از فعالیت در عرصه سیاسی برنداشته است، یادآور شد: حتی آقای روحانی برای اولین‌ بار در کنگره یازدهم ما در 5 بهمن 91 اعلام کاندیداتوری کردند و حزب مردم‌سالاری در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری نیز پیش از همه در حمایت از ایشان اطلاعیه، ویژه‌نامه و پوستر چاپ کرد.

کواکبیان با اشاره به غفلت‌های صورت گرفته توسط دوستان اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس گذشته، گفت: ما معتقدیم که ای کاش در مجلس نهم بیشتر فعالیت می‌کردند و وقتی که ما در انتخابات مجلس لیست ارائه کردیم از ما حمایت می‌کردند. به گونه‌ای که ما نتایج آن را در یک رایی که آقای نجفی برای رای اعتماد وزارت آموزش و پرورش کم آوردند دیدیم.

وی ادامه داد: آخرین اقدام تلخ مجلس نهم نیز در استیضاح وزیر علوم صورت گرفت که به نظر می‌رسد آقای فرجی‌دانا مظلوم واقع شدند. دولت نیز باید بیشتر از ایشان حمایت می‌کردند و به نظر می‌رسد عملکرد دولت می‌توانست بهتر از این باشد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با یادآوری از طرح «امام» برای انتخابات مجلس دهم(یعنی ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان مملکت)، افزود: در مورد مجلس دهم هیچ‌کس خودش را برادر بزرگ‌تر نبیند و همه با همدیگر متحدانه یک لیست بدهیم و حزب مردم‌سالاری به عنوان تنها حزب اصلاح‌طلبی که از امکانات روزنامه و نیروی انسانی قوی برخوردار است در همه استان‌ها فعالیت و دفتر دارد همه توان خود را برای همکاری‌ لازم انجام داده و هماهنگی‌های مورد نیاز را ایجاد می‌کند.

کواکبیان با اشاره به برگزاری 5 «همایش‌ دل آرامیم»، «تدبیر هسته‌ای»، «مشروطیت آغاز اصلاح‌طلبی»، «نحوه تعامل دولت یازدهم و اصلاح‌طلبان» «تداوم اصلاحات با دولت یازدهم» توسط حزب مردم‌سالاری در شهرهای مختلف کشور، گفت: با اینکه رهبری نیز حمایت کامل از تیم مذاکره کننده را دارند، اما باز یک تعدادی هستند که دل واپس‌اند‌.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نهایت تلاش ما این است که با دولت تدبیر و امید اصلاحات را ادامه دهیم. البته در صورتی که خودشان نخواهند ما باز هم نخواهیم گذاشت پرچم اصلاحات در چارچوب قانون اساسی و نظام برآمده از خون شهیدان بر زمین بماند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کواکبیان: دولت یازدهم در توسعه سیاسی خیلی کُند عمل می‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X