محجوب: حزب پدیده مظلومی است/ حزب به دنبال این است که قدرت به اهلش برسد

محجوب: حزب پدیده مظلومی است/ حزب به دنبال این است که قدرت به اهلش برسد

تسنیم/ دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه حزب پدیده مظلومی در جامعه ماست گفت: حزب به دنبال این است که قدرت به اهلش برسد.

علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین اردوی تابستانی حزب مردم‌سالاری، با اشاره به اینکه حزب مردم‌سالاری نشانه‌های یک حزب حرفه‌ای را دارد، اظهار داشت: برای هدایت حزب حرفه‌ای علم، تخصص و دانش‌ کافی و لازم حزبی باید باشد و آقای دکتر کواکبیان این مشخصه‌ها را داراست.

وی با بیان اینکه برای دنبال کردن مشارکت سیاسی احزاب قدرتمند نیاز است، گفت: یکی از آسیب‌های مهم سیاسی ما وجود احزاب ضعیف بوده است و آنها بیش‌ از آنکه از حزب و استمرار نظام حزبی خود دفاع کنند به دنبال کارهای دیگر بودند.

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به مشخصه‌های یک حزب حرفه‌ای، افزود: یکی از مشخصه‌های یک حزب از سایر نهادها و انجمن‌ها ایدئولوژی است و یک حزب خوب و حرفه‌ای دنباله‌رو یک ایدئولوژی خاص است.

محجوب مشخصه بعدی حزب را دموکراسی حزبی دانست و ادامه داد: دموکراسی ترجمه‌های متعددی دارد، اما ترجمه دقیق دموکراسی که در لسان مقام معظم رهبری و آقای خاتمی شاهد آن هستیم مردم‌سالاری است و هم‌اکنون دنیا در عرصه مردم‌سالاران می‌باشد توفیق مردم‌سالاری دینی را بدون احزاب سیاسی پای‌بند در این مسیر دلخواه را نمی‌توان پیدا کرد.

وی گفت: مردم‌سالاری به یک رفتار حزبی‌، سیاسی و حکومت‌داری نیازمند است و بدون شک محل تمرین و آمادگی برای تحقق مردم‌سالاری احزاب است.

دبیرکل خانه کارگر با تمجید از عملکرد حزب مردم‌سالاری، ادامه داد: جلسات متعدد و مکرر این حزب و فعالیت مستمر در عرصه سیاسی شاهد آشکاری بر پایبندی حزب مردم‌سالاری برای ترویج مردم‌سالاری است.

محجوب به بررسی نوع نگاه به قدرت در عرصه سیاسی پرداخت و افزود: برخی به قدرت به دید بد نگاه می‌کنند. این در حالی است که بستگی دارد قدرت دست چه افرادی باشد؛ یک عده‌ای که در جامعه عادت دارند موج‌سواری کنند و بر همه مبانی قدرت حمله می‌کنند و این را ترویج می‌کنند که رفتن به سمت قدرت امری مذموم است. این در حالی است که به طور نمونه ما در سال 57 انقلاب کردیم که قدرت را از نااهل بگیریم و به اهل بدهیم. حزب به دنبال این است که قدرت به اهلش برسد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم در سوره انبیاء، گفت: قدرت باید به دست صالحین سپرده شود. برای این کار افراد باید از جوانی در داخل احزاب فعالیت کنند و آماده شوند تا صلاحیت به دست آوردن قدرت را کسب کنند. ظلم بزرگی در حق مردم است که کسی اگر تخصصی نداشته باشد و در جایگاه قدرت قرار بگیرد. این بدترین برخورد با قدرت است. می‌خواهند به اصلاحات حمله کنند که به اصلاح هم حمله می‌کنند. این در حالی است که امام‌حسین(ع) هم قیام عاشورا برای اصلاح امور جامعه برپا کرد.

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف احزاب سیاسی به طور عام تلاش برای اصلاح است، اظهار داشت: حزب پدیده مظلوم ما است که گاه حتی برخی آن را محکوم می‌کنند لذا نمی‌گویم آن را مقدس بشماریم ولی حداقل به آن احترام گذاشته شود. همان‌طور که در اصل 26 قانون اساسی آزادی‌ها محترم شمرده شده است.

محجوب ادامه داد: حتی در قانون تجارت هم برای مالکان شرکت‌ها ارزش قائل شده است که می‌طلبد برای فکر و اندیشه حزبی احترام قائل باشیم تا احزاب پا بگیرد.

وی به ویژگی‌های حزب مردم‌سالاری پرداخت و گفت: حرکت حزب مردم‌سالاری پیش برنده و نمونه یک حزب حرفه‌ای است که برای بهبود زندگی مردم تلاش می‌کند. امیدوارم این حرکت به خوبی کما فی السابق جریان داشته باشد.

دبیرکل خانه کارگر در پایان گفت: من همواره با خوش‌بینی به فعالیت‌های حزب مردم‌سالاری نگاه می‌کنم، چرا که معتقدم این حزب محل تربیت‌طلاب نظام حزبی است. در طول مدت فعالیت‌ حزب مردم‌سالاری ندیده‌ام به احزاب دیگر بی‌احترامی شود. این یک ارزش است و نشان می‌دهد این حزب در مسیر حرفه‌ای‌گری قدم بر می‌دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محجوب: حزب پدیده مظلومی است/ حزب به دنبال این است که قدرت به اهلش برسد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X