طنز/ اینجا تهرونه، شهری که...

طنز/ اینجا تهرونه، شهری که...

جام جم/ اعتیاد، تکدی گری، کودکان خیابانی و کارتن خوابی چهار آسیب اجتماعی پایتخت است.
1- ما هم تایید می کنیم. با این حجم مونوکسیدکربن و دی اکسیدگوگرد و دی اکسیدنیتروژن و بنزن و تولوئن و کلروفلوئوروکربن و سرب و... که در آب وهوای پایتخت وجود دارد، آدم طبیعی دوبار نفس عمیق بکشد سه جور اعتیاد می گیرد. باور نمی کنید؟ خود من هربار از تهران یک روز می روم بیرون دست وپام درد می گیرد و استخوان هام گِزگِز می کند.

شده خودم را به تخت ببندم که هوای تهران را ترک کنم، نشده. برای همین وقتی می رویم مسافرت یک موتور اجاره می کنیم و می بریم وسط ویلا و هتل و هی گاز می دهیم که دود تولید کند بلکه حال ما بهتر شود.

بعد هم یادتان باشد با هرکدام از این چیزهایی که توی هوای تهران است، می شود بمب ساخت. برای همین هر تهرانی در حال حاضر تبدیل به یک بمب دست ساز شده که شمارش معکوسش برای سکته آغاز شده است. من الان صبح به صبح دود تهران را نزنم به رگ، به جان آمبولانس چی اصلا لای چشمم باز نمی شود.
2- این از این. اما تکدی گری چی؟ شما را نمی دانم، ولی از قدیم می گفتند تهرانی ها گدا هستند. یعنی زورشان می آید خرج کنند. خداراشکر برخلاف باقی شهرها و قومیت ها، هیچ تهرانی اصیلی وجود ندارد، یعنی زیاد وجود ندارد، که بخواهد شاکی شود که به تهرانی ها گفتند بالای چشمت ابروست و بیایند تحصن کنند.

در نتیجه وقتی غیرتهرانی ها می آیند تهران، برای اینکه شبیه پایتخت نشین ها بشوند، شروع می کنند مثل تهرانی ها رفتارکردن. که بنده به عنوان یک تهرانی اصیل، همین جا اعتراضم را اعلام می کنم، چون دست زیاد شده است و این شغل دیگر اعتبار سابقش را ندارد.
3- کودکان کار؟ تهران و کودکان کار؟ ما که ندیدیم. ما اصلا دستفروش ندیدیم. این حرف ها را چو می اندازند که حال مدیریت شهری را بگیرند.
4- کارتن خوابی هم که از آن خالی بندی هاست. شما بچه بودی می خواستی کارتون ببینی نمی خوابیدی؟ بالشت را نمی گذاشتی زیر سرت و لم نمی دادی؟ کیف نمی داد؟ حالا بد است که مردم وسط خیابان بخوابند و کارتن ببینند؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طنز/ اینجا تهرونه، شهری که...» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X