تو دختری... شکوفه اناری...

تو دختری... شکوفه اناری...

مهرخانه/ نویسنده وبلاگ "ابر ها آرزوی من اند" نوشت:

جشن تولد دختری 11 ساله؛ همه دخترها لباس های مجلسی به تن و کفش های پاشنه دار به پا، هر کدام زیبایی دخترانه شان را برحسب همان ذات زنانگی، به رخ می کشیدند. در خیال هر کدام احساس پرنسس بودن موج می زد. یکی مدل مویش را به بغل دستی نشان می داد و دیگری با انگشتر و النگویش بازی می کرد. لابلای صحبت دستشان را با ناز به سمت دهان می گرفتند و ریز می خندیدند. مادرها هم سمت دیگر مجلس نشسته بودند. شباهت بین مادر و دختر، حدس زدن را آسانتر می کرد؛ هم شباهت ظاهری هم شباهت رفتاری. معمولا دخترها از خردسالی مادر خود را الگو قرار می دهند. کفش او را می پوشند. رژ او را به لب می زنند. خلاصه سعی می کنند پا جای پای مادر بگذارند.
مهمان ها یکی یکی سر می رسیدند. مادرها با وسواس خاصی سر و وضع دخترشان را مرتب کرده و یکی با لبخند و چشمک و دیگری با گفتن مثل ماه شدی، اعتماد بنفس دخترشان را تقویت می کردند. همانندِ دختر بچه هایی که به عروسکشان عشق می ورزند، هنر و سلیقه شان را بروی آنها پیاده می کردند. با شنیدنِ این دختر است یا پسر! نگاه ها به سمت در کشیده شد. تشخیصش خیلی سخت بود؛ بلوز و شلوار و جوراب ِپسرانه، با موهایی پسرانه و ژل زده. اسمش نیلوفر بود. می گفتند مادرش علاقه دارد او مانند پسرها لباس بپوشد و رفتار کند. خودش هم به دوستانش گفته دوست دارد مثل پسرها باشد، ولی تاکید بیشتر بر خواست مادرش بوده. دختری با چشمانی معصوم و دخترانه. با اینکه سعی داشت مانند پسرها حرف بزند، هر ازگاهی طنازی دخترانه خودش را بروز می داد.
اصلا قابل هضم نیست رفتار این مادر؛ آسیب روحی بزرگی که به این کودکِ رسیده به نوجوانی، وارد شده براحتی قابل بازگشت نیست. یک مادر چقدر می تواند خودخواه باشد؛ تا جایی که پاره تنش را از حق دختر بودن و دخترانگی کردن محروم کند؛ یعنی چه آینده ای در انتظار اوست؟!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تو دختری... شکوفه اناری...» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X