رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان: مردم ساختمانهای فاقد شناسنامه را خرید و فروش می کنند

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان: مردم ساختمانهای فاقد شناسنامه را خرید و فروش می کنند

ایرنا/ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: به دلیل نهاددینه نشدن مجری ذیصلاح در ساخت و سازها هم اکنون مردم ساختمانهایی را خرید و فروش می کنند که فاقد شناسنامه فنی و ملکی است.

'اکبر ترکان' روز چهارشنبه در حاشیه نشست روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداریها باید مجری ذیصلاح را برای ساختمانها الزامی کنند زیرا این امر ارتقاء استحکام ساختمانها را در کشور به دنبال دارد.

وی گفت: قانون وجود مجری ذیصلاح در ساخت و سازها را الزامی کرده اما این موضوع از سوی شهرداریها به خوبی اجرا نمی شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ادامه تاکید کرد: کارکرد سازمان نظام مهندسی تاکنون موجب ارتقاء فناوری ساختمان در کشور شده اما هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی افزود: هم اکنون در بخشهای نظارت و طراحی، سازمان نظام مهندسی عملکرد خوبی را در استانهای مختلف دارد اما مشکل الزامی نشدن 'مجری ذیصلاح' در همه جای کشور وجود دارد.

ترکان همچنین با اشاره به کاهش گودبرداریهای غیر اصولی در سطح کشور گفت: به دنبال اجرای دستورالمعل نظام مهندسی در زمینه گودبرداری و نظارت و بازیدهای انجام شده، در طول سالهای اخیر کاهش این موارد را شاهد بوده ایم.

وی افزود: بیشترین گودبرداریهای غیراصولی مربوط به استان تهران است .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان: مردم ساختمانهای فاقد شناسنامه را خرید و فروش می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X