مصرف بیش از 33 میلیارد لیتر بنزین و گازوئیل در پنج ماه نخست سال جاری

مصرف بیش از 33 میلیارد لیتر بنزین و گازوئیل در پنج ماه نخست سال جاری

مهر/ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از مصرف بیش از 33 میلیارد لیتر فرآورده نفتی در پنج ماه نخست سال جاری خبر داد و اعلام کرد: در این مدت به طور متوسط روزانه حدود 170 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل در کشور مصرف شده است.

سید ناصر سجادی درباره آخرین وضعیت مصرف انواع فرآورده های نفتی در کشور در طول 155 روز نخست سال جاری، گفت: مجموع مصرف پنج فرآورده نفتی در پنج ماه نخست امسال به بیش از 33 میلیارد لیتر رسید.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده نفتی ایران با اعلام اینکه تا پایان مرداد ماه، روزانه به طور میانگین 69.6 میلیون لیتر بنزین، 4.5 میلیون لیتر نفت سفید مصرف شده است، اظهار داشت: در این مدت همچنین 97 میلیون لیتر گازوئیل، 31.6 میلیون لیتر نفت کوره و 11 میلیون لیتر گاز مایع ( ال.پی.جی) مصرف شده است.

این مقام مسئول رشد مصارف برخی فرآورده های نفتی همچون گازوئیل، نفت کوره و نفت سفید در مقایسه با پنج ماه نخست سال قبل کاهشی بوده است، اظهار داشت: مصرف نفت سفید پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 12.6 درصد کاهش و مصرف نفت گاز نیز سه درصد کاهش داشته است.

سجادی کاهش مصرف نفت کوره را در بازه زمانی پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز 36 درصد اعلام کرد و افزود: تحویل حجم بیشتر گاز به نیروگاه ها از دلایل مهم کاهش مصرف نفت کوره و نفت گاز در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

به گفته وی حجم تحویل گاز به بخش نیروگاهی کشور در این بازه زمانی نسبت به پنج ماه نخست سال 92، بیش از 28 درصد رشد داشته است.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده نفتی ایران تاکید کرد: در پنج ماه نخست امسال، نیروگاهها بیش از 3.5 میلیارد لیتر سوخت مایع نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر مصرف کردند که بیش از 2.7 میلیارد لیتر آن به نفت کوره مربوط می شود.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین درباره مصرف بنزین نیز گفت: مصرف این فرآورده نفتی در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد 3.1 درصدی داشته است.

به گفته وی با توجه به پیش بینی افزایش سفرهای برون شهری در آخرین ماه تابستان (شهریور) پیش بینی می شود مصرف بنزین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد 7 درصدی را تجربه کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصرف بیش از 33 میلیارد لیتر بنزین و گازوئیل در پنج ماه نخست سال جاری » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X