ترقی: تاریخ انقضای داعش برای آمریکا تمام شده است

ترقی: تاریخ انقضای داعش برای آمریکا تمام شده است

فارس / رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه با بیان اینکه خاطرات کلینتون نمونه بارز افشاگری‌ها است، گفت: ایجاد کننده داعش آمریکا بوده که امروز این گروه نیز تاریخ مصرفش برای آمریکا به اتمام رسیده است.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با تشریح سناریو جدید آمریکا و اهداف پشت پرده از تشکیل ائتلاف علیه داعش اظهار کرد: نکته نخست در مورد تشکیل اتئلاف علیه گروهک تروریستی داعش این بوده که این ائتلاف هنوز به طور کامل شکل نگرفته و استقبالی از این طرح آمریکا صورت نگرفته است.

وی افزود: سناریوی جدید آمریکا در منطقه در قالب تشکیل ائتلاف علیه داعش با چند هدف ایجاد شده که در راس آنها می‌شود به این مسئله اشاره کرد که آمریکا برای گروه‌ها و جریان‌های دست ساخته خود تاریخ انقضا مشخص می‌کند و پس از اینکه تاریخ انقضا آنها به اتمام رسد درصدد از بین بردن آن گروه‌ها و جریان‌ها در می‌آید.

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه با بیان اینکه ماجرای 11 سپتامبر و به دنبال آن از بین بردن بن‌لادن خود گواهی بر این مطلب است، تاکید کرد: در حقیقت آمریکایی‌ها با از میان بردن گروه‌های دست ساخته خود می‌خواهند پشت پرده سناریو این گروه‌ها برای افکار عمومی جهان فاش نشود.

ترقی یادآور شد: سوریه ماموریت نخست و عراق ماموریت دوم داعش از سوی آمریکا بوده است، در عراق تلاش داعش برای تجزیه عراق و تامین منافع آمریکایی بوده که با بیداری مردم و مرجعیت در عراق این پروژه نیز با شکست مواجهه شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز شاهد انزجار جهانی نسبت به داعش هستیم، خاطرنشان کرد: کتاب خاطرات کلینتون نمونه بارز افشاگری‌ها است، اینکه کلینتون در آن اشاره به این دارد ایجاد کننده داعش آمریکا بوده که امروز این گروه نیز تاریخ مصرفش برای آمریکا به اتمام رسیده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: آنچه مهم بوده این است که آمریکایی‌ها بعد از تشکیل این گروه‌ها ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه را دنبال می‌کند و امروز داعش در عراق در حقیقت به دنبال تضعیف دولت عراق و تقویت بخش کردستان برای تجزیه این کشور است.

ترقی گفت: آمریکا با تشکیل ائتلاف علیه داعش می‌خواهد همچنان وانمود کند که مبارزه با تروریسم در رأس اهدافش بوده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترقی: تاریخ انقضای داعش برای آمریکا تمام شده است » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X