آمادگی سازمان جهانی بهداشت برای انتقال تکنولوژی های بخش سلامت به ایران

آمادگی سازمان جهانی بهداشت برای انتقال تکنولوژی های بخش سلامت به ایران

ایرنا/ معاون مدیر سازمان جهانی بهداشت، در دیدار با مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت گفت: سازمان جهانی بهداشت آمادگی کامل برای انتقال تکنولوژی های بخش سلامت به ایران را دارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «بروس آیل وارد» که در رأس هیاتی به تهران سفر کرده است، امروزی در نشستی با مسوولان بهداشتی کشورمان در مورد سیاست ها و برنامه های واکسیناسیون، ایمن سازی، تدوین برنامه تولید واکسن تزریقی فلج اطفال و رسیدن جمهوری اسلامی ایران به خودکفایی در تولید واکسن بحث و تبادل نظر کرد.
وی با اشاره به این که تاکنون سازمان جهانی بهداشت از تجارب موفق جمهوری اسلامی ایران بهره مند بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام بزرگی را در حوزه های مختلف سلامت مثل تولید تزریقی واکسن فلج اطفال آغاز کرده است.

وی همچنین بر درایت و حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از برنامه های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: سازمان جهانی بهداشت آماده است در موارد انتقال تکنولوژی های حوزه سلامت به جمهوری اسلامی ایران از این کشور حمایت کند.
«محسن اسدی لاری» ، مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت نیز در این نشست گفت: یکی از برنامه های طرح تحول نظام سلامت خود کفایی در تولید واکسن است که خوشبختانه اقدامات موثری در زمینه تولید واکسن تزریقی انجام گرفته است.

در این نشست نمایندگان انستیتو پاستور، رازی ،بنیاد برکت و شرکت بایر پل نیز گزارشی از ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در تولید واکسن ارایه کردند.
همچنین ، «جیهان طویلا» نماینده سازمان جهانی بهداشت، « رولاند سوتر» هماهنگ کننده تحقیقات و سیاستگذاری دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت، «عزالدین محسنی» هماهنگ کننده ایمنی سازی و بیماری های قابل پیشگیری با واکسن در منطقه مدیترانه شرقی، «مهدی پیر صالحی» مدیر کل امور دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو و جمعی از مقامات وزارت بهداشت و تولید کنندگان واکسن از شرکت کنندگان نشست یاد شده به شمار آمدند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمادگی سازمان جهانی بهداشت برای انتقال تکنولوژی های بخش سلامت به ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X