مخالفت وزیر خارجه لیبی با مداخله نظامی برای حل درگیری‌های این کشور

مخالفت وزیر خارجه لیبی با مداخله نظامی برای حل درگیری‌های این کشور

ایرنا/ وزیر خارجه لیبی روز شنبه گفت که با هر گونه مداخله نظامی برای حل و فصل درگیری های جاری در لیبی به شدت مخالف هستیم.

به گزارش پایگاه خبری 'الیوم السابع'، 'عبد العزیز' وزیر خارجه لیبی در گفت وگو با روزنامه نگاران پس از دیدار با 'نبیل العربی' دبیر کل اتحادیه عرب' افزود: دوست نداریم که پای کشورهای خارجی برای حل درگیری های جاری به کشورمان باز شود؛ ملت و دولت لیبی هیچ گونه تمایلی به مداخله نظامی در کشورشان ندارند.

وزیر خارجه لیبی توضیح داد: ما خواستار گسترش نقش سازمان ملل متحد برای پیشبرد امور در جهت برقراری آرامش و یجاد ساختار های دیپلماتیک در لیبی هستیم.

بر اساس این گزارش ، عبد العزیز همچنین در گفت وگو با دبیر کل اتحادیه عرب، درباره آخرین تحولات و درگیری های جاری میان گروه های مسلح در لیبی بحث و رایزنی کرد.

‫عبد العزیز یادآور شد که میزان نقش اتحادیه عرب برای دستیابی به یک توافق عربی سیاسی کامل در خصوص مساله لیبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ بویژه آنکه همه کشورهای عربی خواستار انتقال مساله لیبی از سطح اتحادیه عرب به شورای امنیت بودند.

وی ادامه داد: ما همچنین در مورد چگونگی تهیه نقشه راه برای برخورد با مسایل جاری در لیبی براساس یک توافق عربی کامل بحث وگفت وگو کردیم.

عبدالعزیز درباره خلع سلاح گروه های مسلح در لیبی نیز گفت: خلع سلاح گروه های شبه نظامی بر دو بعد اصلی تمرکز دارد. بعد اول آن سیاسی است که باید همه گروه های مسلح درباره این مساله به توافق برسند و بعد دوم آن به مسائل فنی مربوط می شود که ‫ما در این مورد به تجربیات سازمان ملل متحد اتکا خواهیم کرد.

طرابلس پایتخت لیبی در هفته های گذشته شاهد درگیری های شدید میان شبه نظامیان وابسته به القاعده و ملی گرایان برای تسلط بر فرودگاه بین المللی این شهر بوده است.

شهر بنغازی در شرق لیبی نیز تقریبا به صورت روزانه صحنه درگیری میان نیروهای ژنرال 'خلیفه حفتر' و گروه شبه نظامی 'انصار الشریعه' وابسته به القاعده بوده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفت وزیر خارجه لیبی با مداخله نظامی برای حل درگیری‌های این کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X