عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: افزایش نرخ بیکاری موجب بروز پدیده حاشیه‌نشینی شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: افزایش نرخ بیکاری موجب بروز پدیده حاشیه‌نشینی شده است

خانه ملت/ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه افزایش نرخ بیکاری موجب بروز پدیده حاشیه‌نشینی شده است، گفت، شهرستانهایی در سبزوار داریم که روستاهای آن فاقد گاز است و جایگاه آن از میانگین برخورداری استانی وکشوری کمتر است.

رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه با اجرا و ساماندهی طرح های نیمه تمام میزان اشتغال در کشور افزایش می یابد، ‌افزود: از دولت انتظار داریم به عملیات اجرایی طرح فولاد سبزوار که یکی از 8 طرح فولادی است ،سرعت بیشتری دهد و توجه بیشتری به این طرح داشته باشد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: تامین اعتبارات این طرح از محل اعتبارات داخلی تا پیش از گشایش ال سی می تواند عملیات اجرایی کار را سرعت بیشتری دهد تا در آینده نه چندان دور فولاد سبزوار به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه از دولت می خواهم تا توجه بیشتری به گاز رسانی شهرها داشته باشد، گفت: شهرستانهایی در سبزوار داریم که هیچ کدام از روستاهای آن فاقد گاز است و جایگاه آن از میانگین برخورداری استانی وکشوری کمتر است .

به گفته این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس سبزوار رتبه دوم در ایجاد تعاونی در استان خراسان‌رضوی را دارداما متاسفانه از 891 تعاونی موجود در این شهرستان بیش از 300 تعاونی آن غیر فعال است و این به به معنای مشکلات جدی در تولید و کار آفرینی است.

سبحانی فر با بیان اینکه متاسفانه افزایش نرخ بیکاری در شهرستان سبب بروز پدیده حاشیه‌نشینی شده است،‌ گفت: نرخ بیکاری در سبزوار به 12 درصد رسیده است

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه قانون اساسی و مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر گسترش تعاونی‌ها در کشور دارند، گفت: درحالی که براساس برنامه پنجم توسعه باید سهم تعاونی‌ها از اقتصاد کشور به 25 درصد برسد متاسفانه این میزان به کمتر از 6 درصد رسیده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: افزایش نرخ بیکاری موجب بروز پدیده حاشیه‌نشینی شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X