داروهای موثر و گران درمان اعتیاد باید حمایت بیمه ای شوند

داروهای موثر و گران درمان اعتیاد باید حمایت بیمه ای شوند

ایرنا/ کارآفرین برتر در حوزه اعتیاد گفت:برای بهبود معتادان و رفع معضل اعتیاد در کشور باید داروهای موثر و گران این بیماری تحت پوشش بیمه ای قرارداده شوند.
داروهای موثر و گران درمان اعتیاد باید حمایت بیمه ای شوند
' مصطفی مقدسی' روز چهارشنبه در آیین آغاز بکارهشتمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد افزود: با توجه به اینکه فرد معتاد درجامعه به عنوان بیمارشناخته شده است ، بنابراین فرد بیمار را نمی توان رها کرد، سازمان تامین اجتماعی ، رفاه اجتماعی و حوزه سلامت وظیفه دارد از فرد معتاد به عنوان بیمار حمایت کند .
وی بیان کرد: باید داروهای موثر، گران و دانش بنیان در این زمینه ازحمایت های بیمه ای برخوردار شوند.

مقدسی اظهارکرد: بدون بیمه درخصوص داروهای ضد اعتیاد و رها نکردن شخص معتاد ، در حوزه درمان نتیجه مورد نظر را نخواهیم گرفت.
وی با اشاره به خطر مواد مخدرهای جدید ادامه داد: افراد معتاد کسانی هستند که به لحاظ اقتصادی از توان مالی کمی برخوردارند، بنابراین گرایش افراد به مواد مخدر جدید ، گرایش به اعتیاد را از بد به فاجعه در جامعه تغییر می دهد.
این کارفرما یادآور شد : متاسفانه بی توجهی کلی به کلینیک های درمان اعتیاد وجود دارد، خدمات در این مراکز غیر اقتصادی است، بنابراین از داروهای گران استفاده نمی کنند.
وی بیان کرد: در پی تحریم ها درسال 91 کشور با مشکل ارز و مواد اولیه دارو سازی مواجه شد. درحوزه درمان اعتیاد با کمک پژوهشگران اقدام به تولید مواد اولیه داروهای این بیماری در کشور شد و اکنون نه تنها این مواد در کشور تولید می شود، بلکه به کشورهای دیگر نیز صادر می شود .
مقدسی بیان کرد: امروز پروتکل درمان اعتیاد ترکیه بر اساس دانش ایرانی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داروهای موثر و گران درمان اعتیاد باید حمایت بیمه ای شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X