پاییز شعری از زیباترین سُراینده هستی...

پاییز شعری از زیباترین سُراینده هستی...

خراسان/ ما آدم ها هر قدر هم که به اطرافمان بی تفاوت باشیم باز هم ناخودآگاه از محیط تاثیر می پذیریم، به طور مثال با تغییر نور اتاق، به نوری ملایم آرامش پیدا می کنیم و مهیای استراحت می شویم و وقتی نور پیرامون مان زیاد و تُند می شود به وجد می آییم و تهییج می شویم، حالا اگر این تغییر محیط، فراتر از یک نور ساده وسیع و در حد لباس زیبای تمام طبیعت اطراف ما و به اندازه یک جهان باشد به همان نسبت این تاثیرپذیری بیشتر خواهد شد، مثل حس نو شدن در بهار و مثل حس متفاوتی که در پاییز داریم، حسی غریب که اگر مدیریت نشود تبدیل می شود به یک افسردگی فصلی عجیب غریب ناشی از تطبیق پیدا نکردن بیولوژی بدن با محیط و مقاومت ذهن در برابر تغییر، و اگر مدیریت شود می شود یک محرک خوب برای بهتر دیدن دنیا، حتی ابزاری می‌شود برای ارتباط برقرار کردن با زیباترین سراینده هستی، برای بهتر فکر کردن به چیزی به نام خود! که به عنوان بخشی از این هستی و مصراعی از شعر زیبای زندگی باید هم قافیه با تمام تغییرات جهان ظاهر شود. پاییز کمک می کند لطیف باشیم و حس خوب مان را با یک پیامک، با یک جمله، با یک نقاشی و... به دیگران منتقل کنیم. شروع ماه مهر و فرارسیدن پادشاه فصل ها یعنی پاییز مجالی است برای این که روح مان را صیقل دهیم، و پرونده پیش روی شما به همین بهانه تهیه شده است، با محتوایی ویژه پاییز که الزاما پاییزی هم نیست، راستی پاییز 93 مبارک.

زرد است که لبریز حقایق شده است

تلخ است که با مرگ موافق شده است

عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی...

پاییز، بهاریست که عاشق شده است

میلاد عرفان پور


با همهمه مبهم باغی در باد

با طرح مه آلود کلاغی در باد

از دور صدای پاییز آمد

چون پچ پچ خاموش چراغی در باد

قیصر امین پور


به هوای دیدنت

در قاب پنجره ها قد می کشم

نیستی

فرو می ریزم

رسول یونان


از عمر همیشه حاصلم پاییز است

انگار که در آب و گلم پاییز است

در فصل غریبه ها مرا دفن نکن

تاریخ تولد دلم پاییز است !

جلیل صفر بیگی

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاییز شعری از زیباترین سُراینده هستی...» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X