روزنامه الامناء : رئیس جمهور یمن درخواست سفر هیئتی یمنی به تهران را رد کرد

روزنامه الامناء : رئیس جمهور یمن درخواست سفر هیئتی یمنی به تهران را رد کرد

باشگاه خبرنگاران / یک روزنامه یمنی نوشت که رئیس جمهور این کشور درخواست شورای رهبری تشکل "احزاب مشترک" یمن برای اعزام هیئتی از این تشکل به تهران را رد کرد.

روزنامه یمنی الامناء نوشت: برخی منابع آگاه در تشکیل احزاب مشترک فاش کردند که "عبدربه منصور هادی" درخواست شورای رهبری تشکل احزاب مشترک برای اجازه جهت اعزام یک هیئت از این تشکل به تهران را رد کرد.

به گفته این منابع، ایران پیش از تحولات اخیر یمن و آغاز جنبش مردم این کشور به رهبری جنبش انصار الله از تشکل احزاب مشترک برای سفر به تهران دعوت رسمی بعمل آورده بود.

بر اساس گفته این منابع نشست دبیرخانه تشکل احزاب مشترک بیش از دو ماه قبل و پیش از وقوع بحران کنونی به طور اصولی تصمیم گرفته بود که دعوت ایران را اجابت کرده و به تهران سفر کند اما شورای رهبری تشکل احزاب مشترک شرط کرده بودند که در وهله اول رئیس جمهور یمن را درجریان محتوای دعوت ایران قرار داده و موافقت او با اعزام هیئت خود به تهران را بگیرند.

این منابع افزودند: تشکل احزاب مشترک رهبر یک حزب نزدیک به تهران را برای انتقال محتوای دعوت ایران به رئیس جمهور مامور کرد و این رهبر در جریان نشست با عبدربه منصور هادی محتوای دعوت ایران را به وی منتقل کرد اما رئیس جمهور یمن این ایده را به طور نپذیرفت و درباره اجابت دعوت ایران و سفر یک هیئت از تشکل احزاب مشترک به تهران هشدار داد.

به گفته این منابع، رئیس جمهور یمن در این دیدار ایران را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم و ادعا کرد: پذیرش این دعوت از سوی تشکل احزاب مشترک اشتهای ایرانی ها برای دخالت در امور داخلی یمن را باز خواهد کرد.

رئیس جمهور یمن همچنین انتقادهای شدیدی را به احزاب مشترک و رهبران آن وارد کرد.

معترضان یمنی از چندی پیش اعتراضات ضد دولتی خود را آغاز کردند که رهبری این حرکت گسترده مردمی را جنبش انصار الله یمن برعهده دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزنامه الامناء : رئیس جمهور یمن درخواست سفر هیئتی یمنی به تهران را رد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X