فقدان احزاب، بهشت مفسدان اقتصادي و اداري است

محمدامين رضازاده يكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در سمنان، به نقش مهم احزاب به عنوان ناظر براي ايجاد فضاي سالم در بخشهاي مختلف جامعه اشاره و تصريح كرد: اگر احزاب، رسانه ها و سازمانهاي مردم نهاد در جامعه اي فعال و ناظر باشند، كسي امكان سوء استفاده از هيچ موقعيتي را به خود نمي دهد.
وي افزود: حضور فعال احزاب مي تواند به نشاط سياسي جامعه كه از اهداف دولت يازدهم است، كمك بزرگي كند.
وي پذيرش رقيب را شالوده تفكر حزبي دانست و افزود: پذيرش رقيب هنوز در جامعه ما جانيفتاده است و بايد صحبت هاي چندسويه و به نتيجه رسيدن بر سر اشتراكات در شرايط كنوني كشور را تمرين كنيم.
رضازاده فعاليت و گرايش برخي احزاب به دولتهاي خارجي را در دوران پيش از پيروزي انقلاب از دلايل نگاه منفي مردم ايران به احزاب عنوان كرد و گفت: بخشي از اين ديدگاه منفي نيز به خاطر عملكرد نادرست احزاب در دهه 1320 بوده است.
وي افزايش ظرفيت در مسئولان براي بهره گيري از توان احزاب را در شرايط كنوني كشور ضروري دانست و تاكيد كرد: دولت يازدهم قصد دارد از افرادي كه موفق به رقابت يا راهيابي به مجلس دهم شوراي اسلامي نشدند، به عنوان مشاور، افراد داراي نفوذ و صاحب انديشه در بخشهاي مختلف امور اجرايي كشور استفاده كند و اين امر نشاندهنده توجه دولت تدبير و اميد است
وي با بيان اينكه در دولت تدبير و اميد كشور پس از فراز و نشيب هاي متعدد، مشي اعتدالي در پيش گرفت، افزود: دولت يازدهم فرصتي است كه كشور با وجود تمام نيروهاي دلسوز انقلاب و با مشي اعتدالي كه ريشه ديني دارد و متعلق به يك جريان سياسي و گروه حزبي نيست، اداره شود.
مديركل سياسي وزارت كشور با اشاره به اجرايي شدن سياست تعامل با دنيا از سوي دكتر روحاني رئيس جمهوري، تصريح كرد: با اين مشي دولت تدبير و اميد، ايران هراسي و شيعه هراسي از كشور ستوده شد.
وي ياد آور شد: كشور در شرايط كنوني نيازمند همدلي و تعامل بر سر اشتراكات براي رسيدگي به مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم است.
وي با اشاره به لزوم ايجاد امنيت سرمايه گذاري براي ايجاد ثبات اقتصادي در كشور از طريق ايجاد فضاي تعاملي در درون كشور، ادامه داد: ايران اسلامي امروز به عنوان امن ترين كشور منطقه براي سرمايه‌گذاري مطرح است.
مديركل سياسي وزارت كشور روز يكشنبه در نشست‌هايي با بخشداران، فرمانداران و مسئولان شهرستانها و همچنين نمايندگان و دبيران اجزاب و فعالان طيف هاي مختلف سياسي استان سمنان شركت كرد.
در استان سمنان هفت حزب به طور رسمي فعاليت دارند.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فقدان احزاب، بهشت مفسدان اقتصادي و اداري است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X