زمان ماندگاری کالا در بندر شهیدرجایی کاهش یافت

زمان ماندگاری کالا در بندر شهیدرجایی کاهش یافت

فارس/ معاون سازمان بنادر با اشاره به برنامه‌ریزی برای بروز‌رسانی طرح جامع‌ منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد‌، از راه‌اندازی نرم‌‌افزار مدیریتی PCS در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با نصب این نرم‌افزار زمان ماندگاری کالا در بنادر کاهش می‌یابد.

علی جهاندیده با تأکید بر اینکه طبق سند چشم‌انداز باید در منطقه‌ جزو اولین بنادر ‌باشیم، بیان کرد: ایران کشور پهناوری است و بنادر‌ شمالی و جنوبی در محلی قرار گرفته‌اند که امکان توسعه وجود دارد.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد:‌ با هدف‌گذاری‌های انجام شده، در آیند‌ه نزدیک شاهد اجرای برنامه‌های توسعه‌ای در تمام بنادر کشور خواهیم بود.

راه‌اندازی نرم‌افزار PCS ‌در بنادر برای به حداقل رسیدن زمان ماندگاری کالا در بندر

جهاندیده تأکید کرد:‌ سعی کرده‌ایم استانداردی بین‌المللی در مدیریت ترمینال‌ها داشته باشیم، در این راستا‌ در بندر شهید رجایی ایجاد نرم‌افزاری‌ که بتواند همه بندر را مدیریت کند و مدیریت ترمینال‌ها را انجام دهد مدنظر قرار گرفت.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: نرم‌‌افزار PCS به عنوان کاورکننده و مدیریت‌کننده بندر در کنار نرم‌افزارهای موجود، طراحی شده است.

جهاندیده بیان کرد: کنترل و نظارت بر این نرم‌افزار در دست حاکمیت خواهد بود و بقیه نرم‌افزارهای مرتبط در بندر، به این نرم ‌افزار مرتبط هستند.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: امیدواریم همزمان با بارگذاری مناقصه جذب اپراتور بندر شهید رجایی برای سال آینده، این نرم افزار ‌هم تهیه و آماده شود.

وی یادآور شد: ‌با استقرار این نرم افزار زمان ماندگاری کالا در بنادر ایران به حداقل ممکن می‌رسد.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد‌: با تحریم‌هایی که علیه بندر شهید رجایی وضع شده بود، ‌استقبال خطوط کشتیرانی‌کاهش بسزایی یافته و این کاهش استقبال خطوط لاینری از بنادر ایران، موجب کاهش بهره‌وری و ‌راندمان عملکرد بنادر شده بود.

جهاندیده ادامه داد: در این ر‌استا با رایزنی‌هایی که در چند ماه اخیر انجام شد و اقدامات گسترده‌ای‌ که درباره ورود لاینرهای خارجی و خطوط کشتی‌رانی دنیا به بندر شهید رجایی به عنوان بندر کانتینری ایران، داشته‌ایم، شاهد رشد عملکرد این بندر اول تجاری ایران خواهیم بود.

*تصمیمات کاربردی برای بروز‌ رسانی طرح جامع‌ منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد‌

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی همچنین درباره بندر امیرآباد گفت:‌ بندر امیرآباد شباهت خاصی به بندر شهید رجایی در جنوب دارد، در این بندر ترمینال‌های کانتینری، نفتی و از این قبیل، کارخانه آرد، کارخانه بسته‌بندی و سیلوهای متعدد وجود دارد.

جهاندیده با بیان اینکه در شمال کشور بندر امیرآباد جزو سرمایه‌پذیرترین بنادر کشور است و پس از آن بنادر انزلی و نوشهر قرار دارد، از تشکیل کمیته پایش و به‌روز‌رسانی طرح جامع بنادر در بندر امیرآباد خبر داد.

وی با اشاره به توجه خاص سازمان بنادر به این بندر شمالی کشور، ادامه داد: در ماه جاری کمیته پایش و به‌روزرسانی طرح جامع بنادر بازرگانی کشور متشکل از مدیران کل ستادی سازمان بنادر و دریانوردی ‌در بندر امیرآباد تشکیل شد.

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در این راستا ‌در خصوص جانمایی برخی پروژه‌های سرمایه‌گذاری بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات کاربردی برای بروز‌ رسانی طرح جامع بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اتخاذ شد‌.

جهاندیده اظهار داشت: در این بندر پروژه‌هایی در حال احداث است که از آن جمله می‌توان به ایجاد حوضچه و ساخت سه پست اسکله و مونتاژ جرثقیل‌های ریلی اشاره کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمان ماندگاری کالا در بندر شهیدرجایی کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X