امنيت مهمترين محور بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار فرماندهان نيروي انتظامي

به گزارش ايرنا، بخشي از مهمترين محورهاي بيانات حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب به شرح ذيل است:
**برنامه‌ها را بر «عقل و منطق»، «عزم و اقتدار» و «قانونگرايي و عطوفت» استوار كنيد تا تصويري كاملاً مطلوب از ناجا در ذهن مردم قدرشناس ترسيم شود.
**در خصوص سفرهاي نوروزي اگرچه آمار تلفات تصادف هاي جاده اي كاهش يافته است اما آمار تلفات همچنان بالاست و نيروي انتظامي و دستگاههاي مسئول بايد تلاش كنند، اين آمار به‌‎طور مستمر كاهش يابد.
**موضوع امنيت بسيار مهم و در درجه اول اولويت است؛ بدون امنيت، زندگي روزمره مردم و فعاليتهاي علمي، دانشگاهي، اقتصادي و اداره كشور امكان پذير نيست؛اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتي و شكل گيري شجره طيبه اقتصاد درون زا نيز نيازمند امنيت است.
**بررسي ريشه هاي ناامني توسط نيروي انتظامي و دستگاههاي مسئول حائز اهميت است؛ همه دستگاهها به نيروي انتظامي كمك كنند؛سلامت، دقت و احساس انگيزه بالا در فرماندهان رده بالاي نيروي انتظامي و رفتارِ انصافاً پدرانه وزير محترم كشور با نيروي انتظامي، فرصت هاي مغتنمي است كه بايد بيش از پيش از آنها براي رسيدن به اهداف مورد نظر استفاده كرد.
**سلامت اين نيرو بسيار مهم است؛«سلامت فكر، عمل و اخلاق در نيروي انتظامي»، ضمن جلب پشتيباني مردم، ارتباط نيرو با قشرهاي مختلف مردم را صميمانه خواهد كرد.
**لازمه سلامت نيروي انتظامي «وجود نظارت دقيق، همه جانبه و دائمي» است.
**نيروي انتظامي در چند ماه اخير چند كار مهم را انجام داد كه از آن جمله امنيت مراسم دهه‌ فجر، امنيت انتخابات و عيد نوروز بوده است.
**موضوع «امنيت اخلاقي» و دغدغه هاي مردم در اين زمينه، از موضوعات مهمي است كه بايد مورد توجه نيروي انتظامي قرار گيرد؛اعتياد، شرارتها، و هنجارشكني ها، موجب تهديد امنيت جسمي، جاني و اخلاقي جامعه مي شوند، بنابراين بايد با استفاده از ديدگاههاي كارشناسانه انسانهاي متفكر و صاحب نظر به‌خصوص در درون نيروي انتظامي، براي مقابله با اين مسائل، برنامه ريزي دقيق كرد.
**در موضوعات مربوط به امنيت اخلاقي، بعد از برنامه ريزي دقيق، مستحكم، عقلاني و صحيح، ديگر نبايد به مخالفت برخي افراد يا فضاسازي هاي رسانه اي توجه شود بلكه بايد با توكل بر خدا كار را پيش برد.
**شكل گيري يك تصوير كاملاً مطلوب از نيروي انتظامي در ذهن مردم ضروري است؛ بايد تصوير يك «يار مهربان و مقتدر» از نيروي انتظامي، در ذهن مردم ترسيم شود.
**«اقتدار و قاطعيت بدون بي رحمي»، «سلامت دروني»، «حضور بهنگام و سريع»، «عطوفت و كمك به مردم»، و «قانون گرايي» عواملي هستند كه موجب ارائه تصويري مثبت از نيروي انتظامي خواهد شد.تحقق اين موارد زمينه ساز پيشرفت نيروي انتظامي و سهيم شدن اين نيرو در پيشرفت عمومي كشور است.
**روند پيشرفتهاي كشور با وجود تلاشهاي 37 ساله دشمنان، «خوب» و «مداوم» است؛ نظام اسلامي به پشتوانه ملت، بيني دشمنان را به خاك ماليده است و سعي دشمنان براي ايجاد نااميدي، بدبيني و اختلاف در كشور نيز در عصبانيت آنها از پيشرفتهاي ايران، ريشه دارد.
**ايجاد دو جرياني، دو فرقه اي و دو قطبي از ضربه هاي مهلكي است كه دشمن به‌دنبال آن است.
**براي تحليل كلي اوضاع ايران، بايد حركت عمومي را مورد توجه قرار داد كه به فضل الهي، اين حركت و نگاه غالب، بسيار خوب است.
سيام**7261 /1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امنيت مهمترين محور بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار فرماندهان نيروي انتظامي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X