آيت الله مكارم شيرازي: جناح هاي سياسي به فكر حذف همديگر نباشند

به گزارش ايرنا، وي عصر يكشنبه در ديدار «محمدرضا عارف» منتخب مردم تهران در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: جناح هاي سياسي بايد با هم بسازند، مقام ها را بين خود تقسيم كنند و در كنار هم، همزيستي مسالمت آميز كاملي داشته باشند.
وي اظهار داشت: گاهي در دعواهاي جناحي، صحبت از مردم و خدا وجود ندارد، در حالي كه اگر خداوند و مردم را در نظر بگيرند با هم مي سازند و مشكلات حل خواهد شد.
آيت الله مكارم شيرازي تصريح كرد: در برخي از كشورها، وقتي يك جناح سركار مي آيد يكي وزير امورخارجه را معرفي مي كند و ديگر فلان مسئوليت را، ما بايد بيش از هر چيز به فكر منافع ملي و مردم باشيم.
اين مرجع تقليد ابراز اميدواري كرد كه در سايه عنايات ائمه اطهار (ع) بتوانيم مجلسي بهتر از گذشته، هماهنگ با خواسته هاي مردم و حلال مشكلات داشته باشيم.
آيت الله مكارم شيرازي با اشاره به جايگاه جمهوري اسلامي ايران در منطقه گفت: كشور ما امروز در ميان كشورهاي ناامني قرار گرفته است، ولي به بركت انقلاب اسلامي و مقاومت مردم، ما در امنيت به سرمي بريم.
وي بيان داشت: براي حفظ اين امنيت، همه جناح ها بايد متحد و متفق باشند و دست به دست هم بدهند، سليقه ها مختلف، ولي اهداف بايد واحد باشد.
آيت الله مكارم شيرازي تصريح كرد: دشمنان در داخل و خارج مي خواهند كارهايي انجام دهند بنابراين هر گونه اختلاف و درگيري درست نيست و ان شاء الله اين اختلاف ها نخواهد بود.
اين مرجع تقليد بيان داشت: اگر امنيت باشد همه چيز هست و اگر نباشد هيچ چيز نخواهد بود.
آيت الله مكارم شيرازي با اشاره به اينكه بايد با وحدت و همدلي، امنيت را حفظ كنيم، گفت: بايد از اختلافات جاهاي ديگر، عبرت بگيريم، اين اختلافات اسباب ناامني برخي كشورها شده است.
وي ادامه داد: با وجودي كه برخي كشورها، دشمنان ما را ندارند ولي شرايط آنها بسيار اسفناك است.
وي همچنين خطاب به عارف و ساير منتخب هاي مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: شما كه انتخاب شديد هرگز فكر نكنيد كه تنها نماينده فلان شهر و يا فلان قشر هستيد، بلكه شما نماينده همه مملكت هستيد.
آيت الله مكارم شيرازي بيان داشت: هر كس راي آورده، نبايد فكر كند مربوط به يك جناح و يا محل خاص بوده بلكه نمايندگان، نماينده همه هستند.
وي همچنين با اشاره به برخي مشكلات اقتصادي و فرهنگي گفت: مشكلات اقتصادي براي مردم مهم است، اين مشكلات اقتصادي از خيلي چيزها از جمله نظام بانكداري ناشي مي شود.
آيت الله مكارم شيرازي افزود: در نظام بانكداري ما، نه فوائد بانكداري غربي وجود دارد و نه آثار بانكداري اسلامي در آن هست و اگر بانكداري اصلاح نشود اقتصاد نيز اصلاح نخواهد شد، بنابراين بايد دست به دست هم دهيم تا نظام بانكداري اصلاح شود.
وي اظهار داشت: كساني كه رانت خوار بودند از بانك ها چه امتيازهايي گرفتند، از سوي ديگر مسئله مربوط به بيكاري نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي ادامه داد: بايد واحدهاي توليدي كوچك و بزرگ احيا شوند تا جوانان بيكار را حذب كنند، يكي از مهمترين عوامل فساد، همين بيكاري است.
آيت الله مكارم شيرازي خاطرنشان كرد: بيكاري معضلاتي مانند جاسوسي، قاچاق مواد مخدر، سرقت، جرم و جنايت و تاخير در ازدواج را به دنبال دارد.
اين مرجع تقليد گفت: شما در قلب مسائل سياسي قرار داريد و مي دانيد اوضاع چگونه است، در اين شرايط خيلي بايد مراقب باشيد و كمترين اشتباه بزرگترين خسارت است.
وي ادامه داد: تنگ نظري در مسائل جناحي ممكن است از بزرگترين خسارت ها باشد، بايد وسيع تر فكر كنيم و مردم را در نظر بگيريم و در سايه آن همه چيز درست مي شود.
محمدرضا عارف امروز (يكشنبه) در سفر به شهر مقدس قم با شماري از مراجع تقليد و علما ديدار و گفت و گو كرد.
7401 / 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آيت الله مكارم شيرازي: جناح هاي سياسي به فكر حذف همديگر نباشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X