بازرس انجمن داروسازان کشور: داروخانه ها تا چند سال پیش می توانستند طلب ماه قبل را از بیمه بگیرند

بازرس انجمن داروسازان کشور: داروخانه ها تا چند سال پیش می توانستند طلب ماه قبل را از بیمه بگیرند

ایرنا/ بازرس انجمن داروسازان کشور گفت: داروخانه ها تا چند سال پیش می توانستند ، سند پرداخت شده (طلب ) ماه قبل خود را از بیمه ها بگیرند این در حالی است که بیمه ها در زمان حاضر پرداختی به داروخانه ها را با تاخیر چند ماهه انجام می دهند.

دکتر « حفیظ الله پور حیدر بروجنی » روز چهارشنبه اظهارداشت : الان هشت سالی می شود که بیمه ها با تاخیر های چند ماهه بدهی شان را به داروخانه ها پرداخت می کنند .
پور حیدر به عنوان نمونه به تامین اجتماعی اشاره کرد که اخیرا اعلام کرده بود بدهی اش به داروخانه ها را تا اردیبهشت امسال تسویه کرده است.
وی گفت : الان در ماه ششم سال - شهریور - به سر می بریم و اسناد بیمه در داروخانه ها هم آماده تحویل به بیمه ها است این در حالی است که ما – داروخانه ها – به رغم این آمادگی ، طلب خود را تا ماه دوم گرفته ایم.

وی در خصوص علت این تاخیر در پرداخت از سوی بیمه هااظهارداشت: کارکنان بیمه همچنان بررسی اسناد داروخانه ها را همچون گذشته انجام می دهند بنابراین از نظر اداری مشکلی وجود ندارد. مشکل بیمه در کمبود نقدینگی است .
بازرس انجمن داروسازان کشور گفت : به عنوان مثال تامین اجتماعی مدعی است که به دولت ، در سال های قبل ، وام داده است و از سوی دیگر جمعیت کشور به سمت پیر شدن پیش می رود .

پور حیدر در توضیح اظهاراتش گفت : اگر پیش تر مردم سرانه می دادند ، الان همان جوان ها به سن پیری یا میانسالی رسیده اند و سنین بازنشستگی و مستمری بگیری را تجربه می کنند. به عبارت دیگر مستمری بگیر بیمه ها افزایش یافته است .
وی با بیان اینکه داروخانه های کشور از نظر علم اقتصاد، ورشکسته به شمار می آیند گفت : با این تاخیر پرداختی بیمه ها به داروخانه ها ، ورشکستگی داروخانه ها بیشتر می شود.

پورحیدر با اشاره به میزان کم سود داروهایی که در داروخانه ها به فروش می رسد، اظهارداشت: حاشیه سود فروش دارو در داروخانه های برخی کشور ها گاهی به بیش از 50 درصد هم می رسد این در حالی است که به عنوان مثال حاشیه سود شیر خشک و انسولین کمتر از پنج درصد است در داروخانه های کشور است.

وی در خصوص به فروش رسیدن برخی لوازم آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها نیز اظهارداشت : حاشیه سود این اقلام در بهترین شرایط به 15 درصد می رسد .
وی گفت : با این شرایطی که در داروخانه های کشور وجود دارد بیمه ها نیز با چند ماه تاخیر طلب داروخانه ها را می پردازند .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازرس انجمن داروسازان کشور: داروخانه ها تا چند سال پیش می توانستند طلب ماه قبل را از بیمه بگیرند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X