آیت الله علم الهدی: در جریان فرهنگی همصدا نیستیم و خود را نقض می کنیم

آیت الله علم الهدی: در جریان فرهنگی همصدا نیستیم و خود را نقض می کنیم

ایرنا/ امام جمعه مشهد گفت: امروز عدم همصدایی ما با یکدیگر در جریان فرهنگی موجب کاهش توان و قدرت نفوذ فرهنگی منبرها، تریبون های نماز جمعه و فعالیت های فرهنگی ما شده است.

آیت الله 'سیداحمد علم الهدی' روز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جمعه 16 استان کشور در مشهد افزود: آنچه توان و قدرت نفوذ ما را گرفته و محدود کرده خودمان هستیم.

وی گفت: در جریان فرهنگی همصدا نیستیم و خود را نقض می کنیم، من در نماز جمعه حرفی می زنم و یک روحانی و مسوول دیگری آن را رد می کند و در واقع اتفاق نظر نداریم و مردم در این میانه دچار سردرگمی می شوند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: نه در بینش فرهنگی و در نه حوزه راهکار اجرایی حرکت فرهنگ با هم یکی نیستم و در یک جهت حرکت نمی کنیم لذا دشمن این را دریافته و روی آن انگشت گذاشته و بر این اساس اقدامات ضدفرهنگی و هجمه فرهنگی خود را علیه ما شکل داده و می دهد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب برای امسال الگوی فعالیتی با عنوان اقتصاد مقاومتی را ارائه دادند و 10 مولفه هم برای آن معرفی کردند که چهار مورد آن مبتنی بر فرهنگ و چهار مورد دیگر بر اساس رفتار فرهنگی است و در واقع اولویت در اقتصاد مقاومتی با فرهنگ است.

علم الهدی گفت: بر این مبنا اقتصاد مبتنی بر فرهنگ است و وقتی فرهنگ نباشد به صورت اقتضا در می آید و اقتضا فرهنگی منجر به توسعه رفاه طلبی و ابتدال فرهنگی و سقوط جامعه می شود.

وی افزود: فساد فرهنگی که امروز در جامعه هست شاید در دوره قبل انقلاب و دوره رژیم فاسد پهلوی 100 برابر این میزان بود اما در همان جامعه منبر رفتیم و از دل همان جامعه انقلاب در سایه رهبری امام خمینی(ره) پیروز شد و بدنه اجرایی امام راحل در انقلاب همین روحانیت و تریبون های نماز بود.

امام جمعه مشهد گفت: در همان جامعه فاسد و با همین نظام طلبگی، انقلاب به پیروزی رسید و از همان جمعیت 300 هزار شهید در دفاع مقدس داشتیم.

وی ادامه داد: در عین آنکه تجهیزات و امکانات دشمن بسیار بیش از ما است اما آنچه باعث ضعف ما در حوزه فرهنگی شده و جلوی نفوذمان را گرفته عدم هماهنگی و همصدایی ما با هم است.

این همایش دو روزه ائمه جمعه 16 استان کشور امروز در مشهد پایان می یابد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله علم الهدی: در جریان فرهنگی همصدا نیستیم و خود را نقض می کنیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X