سخنگوی حوثی‌ها: مطالبات ما خواست همه ملت است/ فردا آخرین مهلت بررسی راهکارها برای خروج از بحران

سخنگوی حوثی‌ها: مطالبات ما خواست همه ملت است/ فردا آخرین مهلت بررسی راهکارها برای خروج از بحران

فارس/ محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصار الله وابسته به حوثی‌ها اعلام کرد که مطالبات این گروه خواست همه ملت یمن است و فردا آخرین مهلت بررسی راهکارها برای خروج کشور از بحران است.

«محمد عبد السلام» سخنگوی جنبش انصار الله وابسته به حوثی‌ها در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اعلام کرد که مطالبات این گروه‌ خواست همه ملت یمن را نمایندگی می‌کند.

وی همچنین اعلام کرد که انتخاب‌ها و گزینه‌های فراوانی از جمله عصیان مدنی برای سقوط دولت دارند و مطالباتشان تصمیم و خواست مردم است و بر آن پافشاری خواهند کرد.

وی همچنین تأکید کرد که تعدادی از احزاب سیاسی از جمله حزب «موتمر، حزب کمونیست، حزب ناصری وحزب الاصلاح» پیشنهاد‌هایی برای خروج از بحران ارائه داده‌اند.

وی همچنین در باره جزئیات طرحی که امروز از سوی شیوخ و بزرگان قبایل یمنی به «بعبدالربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن برای خروج کشور از بحران ارائه شده گفت: بازنگری در تصمیم هیأت ملی که همه نتایج نشست گفت‌وگوی ملی و اعضای آن را فقد صلاحیت دانسته بود از خواسته‌های مطرح شده در این طرح است.

وی افزود که در این طرح لزوم بازنگری در همه تصمیم‌هایی که بر خلاف نشست گفت‌وگوی ملی گرفته شده مانند طرح تدوین قانون اساسی و کمیته عالی انتخابات، مطرح شده است.

عبدالسلام اعلام کرد که باید در تشکیل دولت همکاری ملی از سوی همه گروه‌های سیاسی وجود داشته باشد و باید چشم‌اندازی روشن و زمانبندی شده درباره اجرای همه نتایج نشست گفت‌وگوی ملی ارائه شود.

سخنگوی جنبش انصار الله وابسته به حوثی‌ها اعلام کرد که اگر راهکا‌رهای پیشنهادی برای خروج از بحران تا فردا راه به جایی نبرد، این گروه فردا تصمیم‌ها و گام‌های بعدی خود برای محقق شدن مطالباتشان را اعلام خواهد کرد.

از سوی دیگر رئیس جمهور یمن نیز طی سخنانی اعلام کرد که صنعا پایتخت همه یمنی ها است و برقراری امنیت در آن بر عهده همگان است.

منصور هادی مدعی شد : در یمن کسانی هستند که همانند دمشق و بغداد قصد شعله ور کردن فتنه در صنعا را دارند.

شماری از شیوخ و بزرگان قبایل یمنی امروز شنبه با «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری یمن که این روزها تحت فشار شدید اعتراضات مردمی قرار دارد، دیدار کردند.

شیوخ قبایل یمنی در این دیدار طرحی به منصور هادی ارائه کردند تا در صورت قبول و اجرای آن، کشور از بحران کنونی خارج شود.

بر اساس این طرح، دولت جدید به ریاست فردی جدید (نخست‌وزیر جدید) تشکیل خواهد شد و وزارت‌خانه‌های مهم و کلیدی مانند وزارت خارجه، کشور و دفاع، با توافق (مخالفان) به افراد جدید سپرده خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی حوثی‌ها: مطالبات ما خواست همه ملت است/ فردا آخرین مهلت بررسی راهکارها برای خروج از بحران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X