اجرای برنامه تحول سلامت دهان و دندان امسال برای روستاییان

اجرای برنامه تحول سلامت دهان و دندان امسال برای روستاییان

ایرنا/ رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه نظام تحول سلامت دهان و دندان، امسال برای گروه های هدف در روستا های کشور اجرا می شود.

محمدحسین خوشنویسان روز چهارشنبه در همایش کشوری «بسته دندانپزشکی پیشگیری در برنامه تحول سلامت دهان و دندان» در اصفهان افزود: در این برنامه خدمات غربالگری، معاینه کامل، ثبت اطلاعات و ارتقای آگاهی مردم درباره سلامت دهان و دندان برای برخی گروههای هدف دربین حدود 23 میلیون نفر جمعیت روستایی کشور ارائه می شود.
وی اظهارکرد: پایان سال گذشته 10 خدمت سلامت دهان و دندان در برنامه تحول نظام سلامت در وزارت بهداشت مصوب شد که پنج مورد آن مربوط به بیمه روستایی و ارائه خدمت به مردم مناطق محروم است که در هیات دولت به تصویب رسید.

خوشنویسان اظهار امیدواری کرد در سه سال آینده با یکی شدن بیمه روستایی و شهری، تعداد خدمات پیشگیرانه و مراکز بهداشتی درمانی توسعه یابد.
رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت درباره اعتبارات گفت: با توجه به نیاز بیش از حد به خدمات دندانپزشکی و نوسازی تجهیزات، عملکرد و مشارکت ما در این برنامه باعث کاهش یا افزایش سطح این اعتبارات خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر تجهیزات موجود در مراکز دندانپزشکی، مستعمل است، تصریح کرد: تلاش می کنیم با استفاده از اعتبارات در نظر گرفته شده در طرح تحول سلامت دهان و دندان، بین 500 تا یکهزار مرکز را به دستگاه های نوین تجهیز کنیم.
خوشنویسان با تاکید بر اهمیت پیشگیری درباره بهداشت و سلامت دهان و دندان افزود: امروز 70 درصد از هزینه های بخش بهداشت و سلامت به سمت درمان رفته درحالیکه با پیشگیری می توان این هزینه ها را کاست.

وی با بیان اینکه با ارتقای سلامت دهان و دندان می توانیم سلامت عموم قسمت های بدن را تامین کنیم، گفت: براساس تحقیقات اثبات شده، بیماری های قلبی، گوارشی و ریوی، زایمان زودرس و سکته مغزی از سلامت دهان و دندان نیز تاثیر می پذیرد.
در همایش مسئولان بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی چند سخنرانی درباره بسته خدمات سلامت دهان و دندان بیمه روستایی، برنامه نرم افزاری جامع سلامت دهان و دندان، مدل پیشنهادی اجرای برنامه نظام نوین سلامت دهان و دندان، تعامل بیمه ها، ضروریات برنامه تحول سلامت دهان و دندان و ارکان اجرایی این برنامه ارائه شد.

همچنین در این همایش شیوه نامه اجرایی برنامه سلامت دهان و دندان در قالب بیمه روستایی و برنامه پزشک خانواده نهایی خواهد شد.
همایش کشوری « بسته دندانپزشکی پیشگیری در برنامه تحول سلامت دهان و دندان» امروز و فردا شهریور در اصفهان برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای برنامه تحول سلامت دهان و دندان امسال برای روستاییان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X