معاون وزیر نیرو: قراردادهای برقی ایران و روسیه در راه است

معاون وزیر نیرو: قراردادهای برقی ایران و روسیه در راه است

تسنیم/ معاون وزیر نیرو از پیشنهاد کشورهای مختلف اروپایی و غیراروپایی جهت حضور در صنعت برق کشور خبر داد و گفت در ماه‌های آینده قراردادهایی جهت سرمایه‌گذاری روسیه برای بازسازی نیروگاه‌ها و احداث نیروگاه‌های جدید در ایران امضا می‌شود.

به گزارش پاون، هوشنگ فلاحتیان اظهار داشت: مراجعه‌های مکرری در ماه‌های اخیر از طرف کشورها و شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در صنعت برق ایران صورت گرفته است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: خوشبختانه مراجعه‌ها به‌صورت قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده و تمایل به سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های معتبر بین‌المللی بیشتر شده است.
وی اظهار داشت: ما در زمینه استفاده از ظرفیت‌های این شرکت‌ها برای نصب نیروگاه‌های خورشیدی و بادی و ارتقای بازده نیروگاه‌های موجود و نیز احداث نیروگاه‌های جدید استقبال و در تعامل و همکاری با شرکت‌های خارجی، کار هماهنگ و فضای جدید کسب‌و‌کار را برنامه‌ریزی می‌کنیم که هم به نفع جمهوری اسلامی ایران و هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌کننده در ایران باشد.
معاون وزیر نیرو با اشاره به دو نمونه از پیشنهادهای شرکت‌های معتبر خارجی جهت حضور در صنعت برق ایران، گفت: پیشنهادهای زیادی از سوی شرکت‌های اروپایی و غیراروپایی صورت گرفت که به‌عنوان نمونه، دو پیشنهاد مبنی‌بر ایجاد 1000 و 500 مگاوات نیروگاه خورشیدی ارایه شده است که در حال تعامل، بررسی و گفت‌وگو هستیم.
فلاحتیان با بیان اینکه همکاری‌های ما در فضای جدید با کشور روسیه در حال توسعه است و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، حجم مبادله‌های خود با کشور روسیه را به چندین برابر مقدار کنونی می‌رسانیم، اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه‌هایی که به‌تازگی مبادله شده، چارچوب‌های همکاری مشخص شده است و در ماه‌های آینده قراردادهایی جهت سرمایه‌گذاری این کشور در زمینه بازسازی و افزایش بازده نیروگاه‌ها، احداث نیروگاه‌های بخاری جدید، احداث نیروگاه‌های زغال‌سنگ‌سوز و سایر تجهیزات موردنیاز صنعت برق منعقد می‌شود.
وی یادآور شد: ما بنا داریم روابط خود را افزون‌بر روسیه، با هر کشوری که مایل باشد با جمهوری اسلامی ایران رابطه داشته باشد، توسعه دهیم.

فلاحتیان خاطرنشان کرد: در این زمینه، کشورهای مختلف اروپایی و غیراروپایی پیشنهادهای متعددی را جهت حضور در صنعت برق کشور به ما داده‌اند که در حال بررسی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر نیرو: قراردادهای برقی ایران و روسیه در راه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X