عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: طرح جامع رونق اقتصادی، بیشتر جنبه تئوریک دارد تا عملیاتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: طرح جامع رونق اقتصادی، بیشتر جنبه تئوریک دارد تا عملیاتی

ایرنا/ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت، طرح جامع رونق اقتصادی که در قالب بسته پیشنهادی برای خروج از رکود ارائه شده بیشتر جنبه نظری و تئوریک داشته و از جنبه عملیاتی، کمتر به آن پرداخته شده است.

غلامعلی جعفرزاده اظهار داشت: با توجه به موفقیت دولت در کنترل تورم انتظار داشتیم که این موفقیت را هم به رونق اقتصادی تعمیم دهد اما متاسفانه در طرح جدید، برنامه های اجرایی و عملیاتی کمتر دیده شده و به نظر می رسد این طرح خیلی نمی تواند راهگشا باشد.

وی ادامه داد: ما انتظار یک راهکار عملیاتی دقیق و مشخص از دولت داشتیم اما چون این طرح بیشتر به مباحث نظری پرداخته نمی تواند در خروج از رکود و رونق اقتصادی خیلی کمک کننده و پاسخگو باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: به نظر می رسد نویسندگان این طرح بیشتر اساتید دانشگاهی باشند و چون این طرح قابلیت ها و شاخص های یک طرح را ندارند از این رو موفقیت این طرح تردید ایجاد می کند.

گفتنی است؛ هفته گذشته دولت یک بسته پیشنهادی همراه با راهکارهایی برای خروج از رکود و رونق اقتصادی منتشر کرده است.

بسیاری از کارشناسان این بسته را با توجه به شرایط اقتصاد کنونی کشور، نویدبخش رونق اقتصادی دانسته و تاکید دارند که راهکارهای ارائه شده در این بسته ضمن اینکه کشور را در درازمدت می تواند از رکود خارج کند باید جنبه عملیاتی قوی و مدونی هم داشته باشد.

این کارشناسان با اشاره به موفقیت دولت در کنترل تورم می گویند: دولت باید این موفقیت در کنترل نرخ تورم را در کنار راهکارهایی ارائه شده در این بسته، به خروج کشور از رکود هم تعمیم دهد تا اقتصاد هم از رکود خارج شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: طرح جامع رونق اقتصادی، بیشتر جنبه تئوریک دارد تا عملیاتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X