مخالفت ۸۴ درصدی مردم با افزایش وام خرید مسکن

مخالفت ۸۴ درصدی مردم با افزایش وام خرید مسکن

تسنیم/ در حالی برخی دست‌اندرکاران بازار مسکن به صراحت بر افزایش تسهیلات بانکی به‌عنوان یکی از مطالبات مردم از دولت تاکید دارند که دیروز بیش از ۸۴ درصد مردم در برنامه مناظره به "افزایش وام مسکن" جواب منفی دادند.

چهل و پنجمین برنامه مناظره دیروز با موضوع «وام خرید مسکن» روی آنتن شبکه یک سیما رفت، برنامه‌ای که در آن دست‌اندرکاران، کارشناسان و صاحبنظران موافق و مخالفی در رابطه با پیامدهای مثبت و منفی تحریک تقاضا در بازار مسکن به بحث و تبادیل و نظر پرداختند.

در این برنامه پرسش آیا در مقطع کنونی دولت باید به مردم تسهیلات خرید ارائه نماید یا عرضه مسکن را تقویت کند، مطرح شد که حسام عقبایی به‌عنوان آخرین نفر در قسمت اول پشت تریبون برنامه مناظره قرار گرفت و پاسخ "افزایش وام مسکن" را به سئوال داد.

وی با اشاره به این‌که دهک‌های ضعیف و متوسط جامعه که قدرت خرید ندارند باید توسط تو حمایت شوند، گفت: یکی از راهکارهای مناسب را افزایش تسهیلات بانکی بود و افزایش تسهیلات بانکی مورد مطالبه مردم است و دولت و حاکمیت باید به مطالبات مردم توجه کند.

بلافاصله بهمن آرمان کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه به این اظهارات واکنش نشان داد و گفت:‌ شما نظرات صنفی خود را مطرح می‌کنید که جایگاه آن اینجا نیست. باتوجه به این‌که اقتصاد کشور ظرفیت ندارد افزایش وام به صلاح نیست.

سوال برنامه که برای مخاطبان مطرح شده این بود که به نظر شما دولت برای حل مشکل مسکن مردم کدام راه را در اولویت قرار دهد؟

1- افزایش وام مسکن 2- تشویق مردم به پس انداز 3-کاهش قیمت تمام شده مسکن

بر اساس این گزارش 81.01 درصد مردم به گزینه "کاهش قیمت تمام شده"، 3.21 درصد به گزینه "تشویق مردم به پس‌انداز" و 15.79 درصد به گزینه "افزایش وام خرید" رای دادند. به عبارت دیگر 84.22 درصد مردم مخالف افزایش وام خرید هستند این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی به شدت به‌دنبال آن با هدف تحریک تقاضاست.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفت ۸۴ درصدی مردم با افزایش وام خرید مسکن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X