معاون وزارت جهاد کشاورزی: نیاز کشور به واردات برنج سالانه ۱.۳ میلیون تن است

معاون وزارت جهاد کشاورزی: نیاز کشور به واردات برنج سالانه ۱.۳ میلیون تن است

تسنیم/ معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که مصرف سرانه برنج در کشور ۴۰ کیلو گرم است گفت: با توجه به میزان جمعیت و تولید داخلی یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن نیاز ما به واردات این محصول است.
عباس کشاورز افزود: بررسی های 14 سال گذشته نشان می دهد که مصرف سرانه برنج در کشور ما حدود 40 کیلو گرم است و با توجه به میزان جمعیت و تولید داخلی یک میلیون و 200 تا یک میلیون و 300 هزار تن نیاز ما به واردات این محصول است.

وی در رابطه با سخنان دبیر انجمن برنج مبنی بر اینکه نیاز کشور به واردات برنج حداکثر حدود 600 هزار تن (با احتساب ذخیره سازی که داریم) است، اضافه کرد: ایشان نظر خودش را بیان می کند.

کشاورز با بیان اینکه سال گذشته برنج زیادی وارد کشور ما شده است، ادامه داد: مقداری از کسادی کنونی بازار ، بی تحرکی آن و تاخیری که در قیمت وجود دارد ناشی از 600 تا 700 هزار تن برنج اضافی است که سال گذشته وارد
کشور شده و این امر کاملا محسوس است.

وی در پاسخ به این پرسش که وزارت جهاد کشاورزی چه برنامه ای برای جلوگیری از واردات بی رویه برنج به کشور دارد، افزود: بنده مسئول واردات نیستم. مسئول فرد دیگری است و ما پیشنهادات خود را در این زمینه به ایشان ارایه کرده
ایم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزارت جهاد کشاورزی: نیاز کشور به واردات برنج سالانه ۱.۳ میلیون تن است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X