مدیرعامل برق تهران: پایداری برق تهران با پست فیروزکوه تضمین می‌شود

مدیرعامل برق تهران: پایداری برق تهران با پست فیروزکوه تضمین می‌شود

ایسنا/ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از تکمیل پست فیروزکوه تا 45 روز آینده خبر داد و گفت: بی نظیرترین پروژه ما تا 45 روز دیگر وارد مدار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدزمان حسینی در بازدید از پست 63/400 کیلوولت فیروزکوه گفت: از سه سال پیش تاکنون 40 میلیارد تومان به ارزش صد میلیارد تومان کنونی برای ساخت این پست احداث شده و پست فیروزکوه ما را در پاسخگویی به نیاز منطقه و پایداری برق شبکه یاری می‌دهد.

وی تصریح کرد: دو کارخانه سیمان در فیروزکوه فعال هستند که تامین پایدار برق آن‌ها برایمان مهم است و از سوی دیگر پست فیروزکوه به سه نیروگاه بزرگ متصل خواهد شد که از اهمیت بسیاری برخوردارند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با توجه به اتصال سه نیروگاه به پست فیروزکوه و این‌که این پست اثرات خوبی در پایداری شبکه دارد، بر ملی بودن و اهمیت این پروژه تاکید کرد و گفت: در سایر نقاط از طریق چند دستگاه پست برق 400 کیلوولت به 63 کیلوولت تبدیل می ‌شود اما دراین پست برق به صورت مستقیم تبدیل خواهد شد که این امر باعث کاهش هزینه و اتلاف انرژی و از سوی دیگر تقویت ولتاژ می‌شود.

حسینی با تاکید بر این‌که پست 400 کیلوولت فیروزکوه توسط متخصصین ایرانی طراحی، اجرا و ساخته شده است، گفت: حدود هشت درصد تجهیزات این پست آلمانی هستند.

وی در مورد علت تاخیر در بهره برداری پست که قرار بود تا پایان شهریور به بهره برداری برسد گفت: وجود معارضین، مسکونی بودن منطقه و وجود زمین‌های کشاورزی باعث تاخیر در انجام پروژه شدند اما از طریق دادگستری و فرمانداری فیروزکوه و با کمک مردم مشکلات برطرف شده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با اشاره به بدهی بیش از 20 هزار میلیارد تومانی صنعت برق کشور به عنوان دیگر علت تاخیر پروژه‌ها یاد کرد و گفت: 80 درصد اعتبارات این پروژه از طریق منابع داخلی و 20 درصد از طریق اعتبارات عمومی دولت تامین شده است.

شرایط سخت را پشت سر گذاشتیم

حسینی با اشاره به وضعیت برق رسانی حوزه استحفاظی این شرکت گفت: شرایط بسیار سختی را در تابستان داشتیم که به خاطر گرمای زودرس، درجه حرارت بالا و استمرار گرما گریبان‌گیرمان شده بود. اگر این اتفاق در آمریکا یا اروپا رخ می داد آن ها را منفعل می کرد چرا که شبکه‌ها با شاخص‌های خاصی احداث می شوند اما ما پیک مصرف را با شرایط نسبتا خوب پشت سر گذاشتیم.

اجرای گام دوم هدفمندی،‌ راهگشای بی پولی برق

وی با اشاره به این‌که مسائل مالی صنعت برق در سال 93 نسبت به سال 92 بهتر شده است افزایش قیمت برق با شیب ملایم همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمندی‌ به تسریع اجرای پروژه‌ها کمک کرد، گفت: قیمت تمام شده برق درحال حاضر به ازای هر کیلووات 70 تومان است درحالی که با نرخ 50 تومان به دست مشترک می‌رسد.

اتمام 20 پروژه برق منطقه‌ای تهران تا تابستان 94

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با اشاره به این‌که این شرکت 700 پروژه در دست اجرا دارد گفت:‌20 پروژه از اولویت برخوردارند که باید تا تابستان 94 وارد مدار شوند. همچنین با تاکید مدیر عامل توانیر تا پایان سال باید 500 مگاوات انرژی نو وارد مدار شود که سهم ما از این مقدار پنج تا شش درصد آن است.

حسینی در ادامه با تاکید بر رفع مشکلات سوختی نیروگاه‌ها در مورد اجازه ورود وزارت نفت به حوزه ساخت نیروگاه گفت: بخش خصوصی می تواند اقدام به ساخت نیروگاه بزرگ و یا نیروگاه های تولید پراکنده بکند اما بخش دولتی نمی‌تواند در ساخت نیروگاه سرمایه‌گذاری کند.

پنهان شدن کابل‌های برق تهران ادامه دارد

وی در مورد زیرزمینی کردن کابل‌های برق در تهران گفت: زیرساخت ها برای اجرای پروژه باید فراهم باشد. در تهران قادر به احداث خطوط هوایی نیستیم لذا کل خطوط هوایی را باید زیرزمینی کنیم. در حال حاضر 10 طرح در حال احداث هستند که شامل طرح‌های مصلی ، اشرفی اصفهانی و کریم خان می‌شوند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران افزود: زیرزمینی کردن خطوط قدیمی تهران از اولویت برخوردارند چرا که هم هزینه‌ زیادی دارند و هم با مشکلاتی مواجه‌اند مانند کابل‌های اشرفی اصفهانی و منطقه 22.

حسینی اظهار کرد:‌اخیرا با مذاکراتی که با شهرداری داشتیم در منطقه سوهانک، کن و تهرانپارس نیز خطوط هوایی به زیرزمین منتقل می شوند.

وی افزود: 40 کیلومتر زیرزمینی کردن کابل‌های برق 230 کیلوولت اجرا شده، زیرزمینی کردن 35 کیلومتر خطوط فشار قوی نیز در دستور کار است و 18 کیلومتر از خطوط 230کیلوولت باقی مانده‌اند که باید زیرزمینی شوند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در پایان خاطرنشان کرد: زیرزمینی کردن کابل‌های 63 کیلوولت در هر کیلومتر 2.5 میلیارد تومان و کابل‌های 230 کیلوولت 10 میلیارد تومان هزینه دارد در حالی که هزینه اجرای خطوط هوایی کابل‌های 230 کیلوولت به ازای هر کیلومتر یک میلیارد تومان است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل برق تهران: پایداری برق تهران با پست فیروزکوه تضمین می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X