سفیر سابق آمریکا در مسکو: سیاست‌های اخیر پوتین در اوکراین نتیجه اقدامات تحریک آمیز غرب است

سفیر سابق آمریکا در مسکو: سیاست‌های اخیر پوتین در اوکراین نتیجه اقدامات تحریک آمیز غرب است

تسنیم/ سفیر پیشین آمریکا در مسکو گسترش ناتو به شرق را رویکردی غلط دانسته و سیاست‌های اخیر پوتین در اوکراین را نتیجه اقدامات تحریک آمیز و احمقانه غرب در عرض سال‌های گذشته دانست.

"ژاک ماتلوک" دیپلمات، تاریخدان که از سال 1987 تا 1991 سفیر آمریکا در مسکو بوده است در بخشی از گفتگو با روزنامه "تاگس سایتونگ"، اظهار داشت: اگر ما خواهان صلح هستیم باید روسیه، اوکراین و کشورهای اروپای شرقی و غربی را در یک جامعه امنیتی واحد داشته باشیم.

وی افزود: کشورهای شرق اروپا به یک تکیه گاه امنیتی ویژه و حمایت نیاز داشتند، اما گسترش ناتو به شرق و نوع و روشی که این امر اتفاق افتاده است خطا بود. ما نباید فراموش کنیم که پایان جنگ سرد یک پیروزی برای غرب نبود. ما برای پایان جنگ سرد مذاکراتی انجام دادیم که همچنین برای اتحاد جماهیر شوروی سابق مفید بود.

این دیپلمات غربی در ادامه اظهار داشت: اینکه امروز پایان جنگ سرد را به عنوان یک پیروزی غربی ارزیابی می کنند یکی از مسائل امروز است. در اصل این گورباچوف بود که کمونیسم و نظارت های کمونیستی شوروی سابق را نابود کرد نه فشارهای غربی. ما جنگ سرد را دو یا سه سال قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی پایان دادیم.

وی در ادامه به اقدامات تحریک آمیز نظامی ناتو در کشورهای همجوار روسیه در سال های گذشته اشاره کرده و تصریح کرد که این ها همه اقدامات احمقانه غرب بود که امروز ما واکنش آن را از روسیه می بینیم.

"ماتلوک"، اقدامات اخیر پوتین در اوکراین را کاملا قابل پیش بینی ارزیابی کرده و اظهار داشت که رئیس جمهوری روسیه به گونه ای رفتار می کند که هر سیاستمدار روس مسئول دیگری در چنین شرایطی رفتار می کرد. سقوط دولت اوکراین در فوریه گذشته افردی را در دستگاه های امنیتی این کشور وارد کرده است که بسیار ضد روسی و از نظر سیاسی بسیار راستگرا هستند که ما بدون اغراق می توانیم آن ها را نئو نازی بنامیم. تصاحب خشونت آمیز ساختمان های دولتی در غرب اوکراین شکل گرفته است نه در شرق این کشور.

این کارشناس غربی در ادامه این گفتگو دخالت نظامی روسیه در اوکراین را رد کرده و اظهار داشت: پوتین گفته است که وی می تواند کی یف را در عرض دو هفته تحت کنترل خود درآورد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفیر سابق آمریکا در مسکو: سیاست‌های اخیر پوتین در اوکراین نتیجه اقدامات تحریک آمیز غرب است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X