عضو شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا : اروپا باید موضع مستقل و فعالانه‌ای در قبال ایران اتخاذ کند

عضو شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا : اروپا باید موضع مستقل و فعالانه‌ای در قبال ایران اتخاذ کند

باشگاه خبرنگاران / یک عضو شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا معتقد است اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته ای با ایران باید موضع مستقل و فعالانه ای اتخاذ کند تا به حل بن بست در مذاکرات پایان دهد.

" مارتین لیدگارد" وزیر امور خارجه دانمارک به تازگی ایران را ترک کرده است. او سیزدهمین وزیر خارجه اروپایی است که پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران در ماه ژوئن سال گذشته، به ایران سفر کرده است. میزان مبادلات دیپلماتیک بین ایران و اروپا به طور چشمگیری افزایش یافته است، و قاره ای که به معنای واقعی کلمه حدود یک دهه از ایران جدا شده بود یک بار دیگر به دنبال راه هایی برای تعامل مجدد با یکی از مهم ترین قدرت های در حال ظهور جهان و مراکز انرژی است.

یک کارشناس سیاست ایران در شورای روابط خارجی اروپا دیدگاه های خود را در مورد ایجاد روابط حسنه بین ایران و اتحادیه اروپا و نقش رهبری که این بلوک 28 عضوی قدرتمند در پیشبرد مذاکرات هسته ای ایران و شش قدرت های جهان می تواندایفا کند، تشریح کرد.

"الی گرانمایه" که در اکتبر سال 2013 به عنوان عضو مدعو شورای روابط خارجی اروپا در برنامه خاور میانه و آفریقای شمالی به این اندیشکده پیوست، و از ماه مه سال 2014 به عنوان کارشناس سیاست با این اندیشکده پرنفوذ همکاری کرده است، معتقد است که بن بست هسته ای بین ایران و غرب کشورهای عضو اتحادیه اروپا را مجبور کرد در بسیاری از مسائل مهم از جمله "مقابله با بحران های منطقه ای که اکنون در خاور میانه اتفاق می افتند ، تامین نیاز انرژی اروپا و امنیت انسانی" با ایران همکاری نکنند. با این حال، او معتقد است که اروپا به خوبی از اهمیت ایران به عنوان یک بازیگر مهم در خاور میانه آگاه است.
گرانمایه اذعان دارد که در راه عقد، قرارداد نهایی جامع بر سر برنامه هسته ای تهران مشکلات بسیاری پیش روی ایران و گروه 1+5 وجود دارد. با این حال، گرانمایه به اروپا توصیه می کند که اگر یک توافق نهایی محقق شود که کنگره آمریکا به طور نامعقول مانع اجرای آن شود، تا زمانی که "تهران به دیپلماسی و به توافقات انجام شده تعهد نشان می دهد ، اروپا باید با اتخاذ یک خط مستقل تر در قبال ایران از طریق تغییر دامنه تحریم های یک جانبه و محافظت از تاثیر ثانویه تحریم های ایالات متحده بر اعضای خود برای نجات مذاکرات تلاش کند. "

وی افزود" این گزینه اروپا را از انتخاب گزینه های دوگانه ناخواسته دور می کند ضمن آن که برای روند دیپلماتیک زمان می خرد، به خصوص اگر رئیس جمهور آمریکا و کنگره باهم اختلاف داشته باشند."

برای بحث در مورد فراز و نشیب مذاکرات هسته ای بین ایران وگروه5+1 (متشکل از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان) ، رویکرد اتحادیه اروپا به مذاکرات هسته ای و تحریم های ضد ایران، سایت ایران ریویو مصاحبه ای اختصاصی با الی گرانمایه انجام داده است

گرانمایه پژوهشگر سیاست خارجی، که از طی سال های 2011 تا 2013در شرکت حقوقی هربرت اسمیت مستقر در لندن و توکیو مشغول به کار بوده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا : اروپا باید موضع مستقل و فعالانه‌ای در قبال ایران اتخاذ کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X