شورای نگهبان طرح آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی را رد کرد

شورای نگهبان طرح آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی را رد کرد

نسیم / شورای نگهبان با رد طرح آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی اعلام کرد؛ قسمت اول اشکال بند ۲۸ قبلی این شورا در خصوص مغایرت ماده ۱۲۷ با اصل ۸۵ قانون اساسی و همچنین در بند(ب) ماده ۱۳۰ اشکال سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است

به گزارش «نسیم»، به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، طرح آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی که با اصلاحاتی در جلسه 19 مردادماه 1393 به تصویب کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر اساس اصل هشتاد و پنجم(85) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رسیده است؛ در جلسه مورخ 19 شهریور 1393 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر این شورا به شرح زیر اعلام می‌شود:

1- در ماده 110 ، اطلاق «عدم حضور یا امتناع از حضور»، در صورتی که تفتیش ضروری و فوری نباشد، اشکال شرعی دارد.

2- قسمت اول اشکال بند 28 قبلی این شورا در خصوص مغایرت ماده 127 با اصل 85 قانون اساسی کماکان به قوت خود باقی است.

3- در بند (ب) ماده 130 ، علی‌رغم اصلاح به عمل آمده، اشکال سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است.

4- در ماده 138، متن ادغام شده ارسال تا اظهارنظر ممکن گردد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای نگهبان طرح آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی را رد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X