دبیر کمپین آری به تولید ملی: راه نجات اقتصاد لبخند به تولید ملی است

دبیر کمپین آری به تولید ملی: راه نجات اقتصاد لبخند به تولید ملی است

ایرنا/ دبیر کمپین آری به تولید ملی با بیان اینکه هرگز نمی توان از تولیدکنندگان بدون اطمینان دادن به آینده شان انتظار کارهای بزرگ داشت، از مردم درخواست کرد تا با لبخند به تولید ملی دولت و تولیدکنندگان را در مسیر اشتغالزایی همراهی کنند.

مصطفی حسنی با بیان اینکه می دانیم که مسیر سختی را برای نهادینه کردن توجه به تولیدات داخل در پیش داریم، رویای شیرین آبادانی وطن را موجب آسان شدن سختی های مسیر دانست و اظهار داشت: از آنجا که امید و نیاز مبرم تولیدکنندگان وجود امنیت روانی است، مردم می توانند با لبخند به تولیدات داخلی ریسک پذیری تولید کنندگان را بالا ببرند.

وی با اشاره به پیشنهادهای صادقانه ای که تاکنون کمپین آری به تولید ملی از جانب اقشار مختلف مانند هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان دریافت کرده است، گفت: پس از دیدار با تولیدکنندگان و جلسه ای که با حضور مدیران اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، دریافتیم تمام دلسوزان متوجه اهمیت کمپین آری به تولید ملی هستند و این سبب شد ما امیدوارانه تر به مسیر خود ادامه دهیم.

دبیر کمپین آری به تولید ملی ضمن تاکید بر وجود رابطه مستقیم میان ایجاد خلاقیت در تولید با توجه مردم به محصولات تولید داخل و بیان اینکه مردم می توانند موجبات دلگرمی تولیدکنندگان را فراهم کنند، افزود: همه می دانیم که برخی از کالاهای داخلی توانایی رقابتی اندکی دارند، اما نباید این نکته را فراموش کرد که چنانچه می خواهیم بیکاری جوانان از میان برود باید مسئولانه تر به تولیدات داخل بنگریم.

وی در ادامه تصریح کرد: کمپین آری به تولید ملی حتی از بدست آوردن نتیجه های کوچک هم خوشنود و رضایتمند است، چرا که برداشتن این گام های نخستین برای نیل به هدف غایی بهبود زندگی مردم و ساختن ایرانی آبادتر و شادتر، برداشته می شود.

حسنی در خصوص مسئولیت های دولت در خصوص رونق دادن به تولید داخل خاطرنشان کرد: دولت همچنان که تاکنون تصمیمات و گام های موثری در این زمینه برداشته، می تواند با سیاست گذاری به صورت کلان، بهبود محیط کسب و کار، اخذ تصمیمات مربوط به صادرات و گمرک و تسریع در تصمیم گیری و عمل مقتضی از اشتغالزایی صیانت کند.

وی با تاکید بر لزوم تغییر نگاه به تولیدکنندگان، گفت: باید به جایی برسیم که از نظر مردم تولیدکنندگان و ایجاد کنندگان شغل قهرمان محسوب شوند نه آنگونه که به عنوان مثال در برخی فیلم ها و سریال ها دیده می شود که صاحبان صنایع و کارخانه داران را جزو اقشار دارای حاشیه جلوه می دهند.

دبیر کمپین آری به تولید ملی اضافه کرد: خوشنودیم که بوی بهبود به مشام می رسد و دولت علیرغم همه سختی ها با شیب ملایم به سوی آینده ای بهتر حرکت می کند، از گفتارهای عمل نشده کم و قول های با پشتوانه بیشتر شده است.

وی آری به تولید ملی را ضرورت خروج از رکود ارزیابی کرد و با بیان اینکه برای خروج از رکود نیازمند حرکت و جهش هستیم تا پس از شکسته شدن این تابو بتوانیم با دست خود فرصت های طلایی ایجاد کنیم، از مردم خواست: بیاییم با آری به تولید ملی و خرید تولید داخلی و توجه به تولیدکنندگان مانع از ریزش شغل های ایجاد شده شویم.

حسنی با اشاره به اینکه انباشتگی نیروی کار در سالهای گذشته کار را برای دولت جدید مشکل کرده است، تاکید کرد: مردم نیز برای کمک به رونق اقتصادی باید سهمی داشته باشند و آن لبخند به تولید ملی است. ما باید اقتصاد را با دستان خودمان به سمت بلندی ها سوق دهیم و مردمی باشیم که به کسانی که دغدغه ایجاد شغل دارند اطمینان ببخشیم و پرانتزی در ذهن خود برای این افراد باز کنیم تا با خرید کالای داخلی باران رحمت رونق اقتصادی ببارد.

وی افزود: امروز که دولت خود به این نتیجه رسیده که باید از طریق رونق تولید ملی اشتغالزایی کند، مردم نیز می توانند با استقبال از کالای داخلی این مسیر را هموارتر کنند، هرگز نمی توانیم از تولیدکنندگان خود انتظار کارهای بزرگ داشته باشیم در حالی که آنها به آینده خود اطمینان ندارند و یا ناامید هستند و این واقعیتی است که در حال حاضر به چشم می خورد.

دبیر این کمپین با اشاره به نقش مهم مصرف کنندگان، اضافه کرد: اکنون که دولت برای ایجاد اشتغال وارد میدان شده است و از سرمایه گذاراران و تولیدکنندگان حمایت کرده به نطر می رسد ریسکی که مردم می کنند از همه کمتر است، چرا که تنها می خواهند محصول داخلی خود را انتخاب و استفاده کنند.

وی گفت: هرچند برخی از محصولات ما رقابت پذیر نیستند اما چاره ای جز آغاز این مسیر نداریم همچنانکه کشورهایی مانند کره جنوبی، مالزی، ترکیه و ... نیز کار خود را از این نقطه شروع کرده اند.

حسنی همچنین از اصناف و اتحادیه های مرتبط با امر تولید درخواست کرد تا با حمایت از کمپین آری به تولید ملی به رونق اقتصاد کشور کمک کنند.

وی با بیان اینکه مهمتربن سرمایه تولیدکننده ها امید می باشد، گفت: باید امید و امنیت در سرمایه گذاری به تولیدکنندگان باز گردانده شود چرا که وقتی تولیدکنندگان پس از زحمات فراوان محصولی را به بازار عرضه و مشاهده می کنند مردم به آسانی از کنار آن عبور می کنند و به کالای خارجی لبخند می زنند، بی تردید دیگر شوقی برای ادامه تولید ندارند.

دبیر کمپین آری به تولید ملی در پایان یادآور شد: وقت آن رسیده ما نیز صبورانه تر به مزیت های تولیدی خود بنگریم و با تولیدکننده های داخلی به خاطر آینده کشورمان نامهربانی نکنیم و اکنون زمان آن فرا رسیده تا به تولیدات هموطنان خود برای توسعه تولید به گونه ای دیگر بنگریم تا از این طریق برای فرزندان همین کشور اشتغال ایجاد کنیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر کمپین آری به تولید ملی: راه نجات اقتصاد لبخند به تولید ملی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X