گزارش مرکز آمار از وضعیت تولید گوشت در کشتارگاه‌ها

گزارش مرکز آمار از وضعیت تولید گوشت در کشتارگاه‌ها

باشگاه خبرنگاران/ مرکز آمار ایران گزارش داد: براساس نتایج طرح میزان تولید گوشت قرمز در کشتارگاه های کشور، وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های کشور در سال 1392 جمعا 377 هزار تن گزارش شده است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

سهم گوشت گاو و گوساله با 198 هزار تن وزن لاشه حدود 52 درصد گوسفند و بره با 138 هزار تن(37 درصد)، بز و بزغاله با 33 هزار تن (9درصد) و سایر انواع دام ها با 8 هزار تن ( 2 درصد) از کل لاشه قابل مصرف بوده است.

با اجرای این آمارگیری هرساله میزان کشتار انواع دام سبک و سنگین در کشتارگاه های رسمی کشور توسط مرکز آمار ایران اعلام می شود. این آمارگیری از سال 1347 هرساله توسط مرکز آمار ایران اجرا و نتایج آن منتشر می شود. براساس خلاصه نتایج این آمارگیری، در سال 1392 تعداد 391 کشتارگاه درسراسر کشور فعالیت داشتند که حاصل فعالیت آنها ذبح 10 میلیون و 735 هزار راس انواع دام بوده است.

تولید گوشت در کشتارگاه های کشور تنها بخشی از تولید گوشت قرمز را شامل می شود و بخش مهم دیگر کشتارها خارج از کشتارگاه های رسمی انجام می گیرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش مرکز آمار از وضعیت تولید گوشت در کشتارگاه‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X