ویژه های جمهوری اسلامی / تشبیه همسر اردوغان به فرح پهلوی

ویژه های جمهوری اسلامی / تشبیه همسر اردوغان به فرح پهلوی

جمهوری اسلامی / یک خانم گوینده تلویزیون دولتی ترکیه در نامه‌ای، همسر اردوغان را به فرح پهلوی تشبیه کرده و به وی هشدار داده مبادا با اعمال خود به سرنوشت همسر شاه معدوم ایران دچار شود. خانم گلگون فیمان بوداک، که در شبکه دولتی تلویزیون "آرتی" ترکیه کار می‌کند و ساختمان اصلی آن در آنکارا، نزدیک کاخ جدید ریاست جمهوری قرار دارد، در این نامه نوشت: به عنوان یک زن با شما درد دل می‌کنم و می‌گویم اینهمه اسراف زشت است. وی با یادآوری مصادیقی از ریخت و پاش‌ها و اسراف‌های رئیس‌جمهور جدید، از امینه اردوغان خواست حتماً کتاب زندگی فرح پهلوی، همسر محمدرضا، شاه سابق ایران را بخواند. خانم گلگون، در بخشی از نامه خود به هواپیمای اختصاصی جدید اردوغان اشاره کرده که همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری از کشور آمریکا به ترکیه تحویل داده شد. این هواپیما که از دو سال و نیم پیش به سفارش شخص اردوغان در شهر سنت آنتونیو آمریکا طراحی شده با هزینه 400 میلیون دلاری ساخته شد. علاوه بر هزینه‌های این هواپیمای گرانقیمت که می‌تواند بدون توقف 15000 کیلومتر مسافت را طی کند سنت شکنی اردوغان درخصوص کاخ ریاست جمهوری چانکایا و هزینه گزافی که برای آن کرده یکی دیگر از مواردی است که خشم گوینده خبر تلویزیون و خیلی از مردم را برانگیخته است. گلگون فیمان بوداک، به همسر اردوغان که این روزها خود را بانوی اول ترکیه می‌داند یادآور شد که این پولها سهم مردم ترکیه است که رئیس‌جمهور آن را برای ساخت کاخ و خرید هواپیما و دهها مورد دیگر هزینه می‌کند و اگر او شوهرش را از این ولخرجی‌ها باز ندارد، تحقق سرنوشت فرح پهلوی در مورد بانوی اول ترکیه دور از انتظار نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویژه های جمهوری اسلامی / تشبیه همسر اردوغان به فرح پهلوی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X