زنگنه: به 2.5 میلیون مشترک جدید روستایی گازرسانی می شود

زنگنه: به 2.5 میلیون مشترک جدید روستایی گازرسانی می شود

ایرنا/ وزیر نفت گفت: این وزارتخانه طرح های مهمی مانند گازرسانی به ٢,٥ میلیون مشترک جدید روستایی و نوسازی شبکه حمل و نقل عمومی کشور را با هدف کاهش مصرف انرژی در کشور اجرا می کند.

در نشست مشترک وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی که با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، درباره همکاریهای مشترک دو وزارتخانه در زمینه صرفه جویی سوخت در بخشهای حمل و نقل جاده ای، دریایی و ریلی از محل بند «ق» تبصره ٢ لایحه بودجه سال ٩٣ بحث و تبادل نظر شد.

وزیر نفت در ابتدای این نشست با تشریح برنامه های وزارت نفت در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در بخشهای مختلف، گفت: هم اکنون این وزارتخانه برنامه های زیادی مانند بهینه سازی موتورخانه های خانه ها، گازرسانی به ٢,٥ میلیون مشترک جدید روستایی و نوسازی شبکه حمل و نقل عمومی کشور در زمینه کاهش مصرف انرژی در کشور دارد.

وی گفت: براساس توافق های صورت گرفته میان وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی، در صورت کاهش مصرف سوخت در بخشهای حمل و نقل عمومی وزارت نفت به ازای صرفه جویی انجام شده برای جابه جایی هر مسافر و هر تن بار از محل بند 'ق' تبصره ٢ لایحه بودجه ٩٣ و هزینه های صرفه جویی شده از محل کاهش مصرف سوخت، هزینه های وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرحهای بهینه سازی را پرداخت می کند.

زنگنه با اشاره به طرح نوسازی ٥٦ هزار کامیون ناوگان حمل و نقل عمومی کشور طی پنج سال آینده که پیش از این مورد توافق وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی قرار گرفته بود، گفت: این طرح هم اکنون برای بررسی نهایی در شورای اقتصاد است.

وزیر نفت با بیان آنکه وزارت نفت از توسعه پروژه های سی ان جی در بخش حمل و نقل جاده ای و دریایی حمایت می کند، گفت: هم اکنون آمادگی لازم برای ایجاد جایگاههای عرضه این سوخت در مسیرهای مورد نظر وزارت راه و شهرسازی وجود دارد.

زنگنه با تاکید بر توسعه سوخت مصرف سی ان جی به صورت شبکه ای و متمرکز در سیستم حمل و نقل کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه تامین سی ان جی ٥٠ درصد کمتر از سوختهایی مانند گازوییل و بنزین است، در صورت اجرای این نوع طرحها، صرفه جویی اقتصادی زیادی برای کشور به ارمغان می آید، ضمن آنکه در کنار آن شاهد کاهش قاچاق سوخت، حفظ محیط زیست و تنوع سبد سوخت کشور خواهیم بود.

وزارت نفت اعلام کرد، زنگنه در این دیدار با اعلام آمادگی برای همکاری با وزارتخانه راه و شهرسازی در زمینه اجرای پروژه های زیرساختی لازم برای توسعه راه و شهرسازی کشور گفت: در صورتی که این طرحها صرفه جویی سوخت برای کشور به همراه داشته باشد از وزارت راه و شهرسازی از محل بند 'ق' تبصره ٢ لایحه بودجه ٩٣ حمایتهای لازم می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنگنه: به 2.5 میلیون مشترک جدید روستایی گازرسانی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X