مهارت زندگی/ تاثیرات دوست بر روابط اجتماعی

مهارت زندگی/ تاثیرات دوست بر روابط اجتماعی

خراسان/ 1) یادمان باشد که انتخاب یک دوست خوب می تواند زمینه ساز رستگاری و خوشبختی و انتخاب یک دوست بد می تواند عامل هلاکت و بدبختی انسان شود.
2) یادمان باشد که داشتن یک دوست خوب برای حرکت در مسیر رشد و کمال بسیار عالی و حتی لازم است و حضور یک دوست بد از این نظر بسیار مخرب است. 3) یادمان باشد که برای تربیت بهتر فرزندمان قبل از هر چیز باید با او دوست باشیم و این دوستی را به او اثبات کنیم.
4) یادمان باشد که معصومین علیهم السلام فرموده اند دو چیز در آخرالزمان کم می شود، یکی لقمه حلال و دیگری دوست خوب.
5) یادمان باشد که دوستان بد همچون ریگ فراوانند، اما دوست خوب همچون طلا، ارزشمند و کمیاب است که البته ارزش جست وجو کردن دارد.
6) یادمان باشد دوست خوب کسی است که ما را به خوبی ها، ترغیب و تشویق کند و ارتباط ما را با خدا پررنگ تر کند.
7) یادمان باشد که یکی از بهترین راه ها برای شناخت افراد، به ویژه در جریان خواستگاری و ازدواج این است که به دوستان طرف مقابل نگاه کنیم زیرا آن ها آینه او هستند.
8) یادمان باشد که افراط در ارتباط با دوستان (حتی دوستان خوب) می تواند به اولویت های دیگر زندگی از جمله خانواده لطمه و آسیب بزند.
9) یادمان باشد که دوستی مثل آدم برفی می ماند که درست کردن آن آسان و نگه داشتنش سخت است.
10) یادمان باشد که به ما فرموده اند کسی که نتواند برای خود دوست خوبی انتخاب کند، عاجز و ناتوان است و کسی که نمی تواند آن را حفظ کند ناتوان تر است. 11) یادمان باشد که دوست خوب همیشه از ما تعریف نمی کند، او گاهی از سر خیرخواهی و دلسوزی ایرادهای ما را به ما می گوید تا بتوانیم آن ها را اصلاح کنیم. 12) یادمان باشد که در شکل و اندازه ارتباط با دوستانمان اعتدال را رعایت کنیم تا دچار وابستگی عاطفی نشویم.
13) یادمان باشد که یکی از راه های بسیار مؤثر در ایجاد انگیزه برای پیگیری اهداف، داشتن دوستی است که خود سرشار از شور و اشتیاق و انرژی مثبت است.
14) یادمان باشد که خانواده و پدر و مادر اولویت هایی بالاتر از دوست هستند و تا آن جا باید به ارتباط با دوستان اقدام کرد که موجب رنجش و اذیت آن ها نباشد.
15) یادمان باشد که با دوستان خود تا آنجا پیش رویم که اگر روزی دشمن ما شدند، نتوانند آسیب جدی به ما بزنند.
16) یادمان باشد که رفتارهایی همچون محبت بی توقع، گذشت، رازداری، تحمل و به ویژه اجتناب از آنچه موجب آزردگی دوستمان می شود، به حفظ و پایداری دوستی کمک می‌کند.
17) یادمان باشد که هرگز فرزندمان را رها نکنیم و دقت کنیم که با چه کسی طرح دوستی ریخته است. چه بسا بی توجهی و عدم اقدام به موقع برای ما و فرزندمان بسیار گران تمام شود.
18)یادمان باشد که پسر نوح با بدان بنشست، خاندان نبوتش گم شد.

موفق باشید- سیدمجتبی حورایی

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهارت زندگی/ تاثیرات دوست بر روابط اجتماعی » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X