پروژه هزار میلیارد تومانی 45 ساله شد

پروژه هزار میلیارد تومانی 45 ساله شد

ایسنا/ مدیر امور مناطق ویژه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت، پروژه‌هایی به مناطق آزاد تحمیل می‌شود که هم وقت مدیران مناطق را گرفته و هم باید سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی آن انجام و بودجه مناطق روی آن هزینه شود.

جعفر آهنگران امروز - سه شنبه - در جمع خبرنگاران اظهار کرد، یکی از پروژه‌های ملی که به مناطق آزاد تحمیل شده طرح جامع ارتباطی خلیج فارس است که از سال 48 تاکنون انجام نشده و هزینه‌ هزار میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: دولت‌های قبل زیر بار این پروژه نرفتند ولی دولت دهم در این زمینه اقداماتی انجام داد و درحال حاضر مناطق آزاد این پروژه را پیگیری می‌کند که این طرح شامل ایجاد پل خلیج فارس، اتوبان، اسکله کاوه و خط آهن است و قشم را به بندرعباس متصل می‌کند.

آهنگران درباره تفاوت‌های مناطق آزاد و ویژه گفت: یکی از مهمترین تفاوت‌های این مناطق معافیت مالیاتی است که در مناطق آزاد این معافیت وجود دارد ولی درمناطق ویژه این گونه نیست. همچنین به لحاظ نوع مدیریت تفاوت دارند. بخش خصوصی می‌تواند منطقه ویژه اقتصادی ایجاد کند ولی مناطق آزاد صد درصد دولتی هستند.

مدیر امور مناطق ویژه شورای عالی مناطق آزاد کشور بیان کرد: بانک‌های خارجی،‌ بیمه و بورس خارجی می‌توانند در مناطق آزاد وجود داشته باشند که البته در این زمینه باید مقررات خاصی برای آن‌ها تدوین شود ولی در مناطق ویژه اقتصادی این گونه نیست.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه هزار میلیارد تومانی 45 ساله شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X