نماینده مجلس: آزادی تذکر لسانی برای عموم افراد جامعه تحت عنوان آمر به معروف و ناهی از منکر

نماینده مجلس: آزادی تذکر لسانی برای عموم افراد جامعه تحت عنوان آمر به معروف و ناهی از منکر

خانه ملت/ سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: اگر در مواردی کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند با برخورد فیزیکی روبرو شد می تواند در حد مشروع که در قانون لحاظ شده است از خود دفاع کند.

میرهادی قره سید رومیانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی جزییات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: طبق این قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تنها در مرحله لسانی خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر در مواردی کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند با برخورد فیزیکی روبرو شد می تواند در حد مشروع که در قانون لحاظ شده است از خود دفاع کند.

وی در ادامه با بیان اینکه جایگاه حقوقی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر در قانون لحاظ نشده است، خاطرنشان کرد: در قانون آمده است که افراد می توانند دولت را و دولت افراد را امر به معروف و نهی از منکر کنند لذا به خاطر شرع و مقدسات اسلام هم دولت و هم افراد می توانند امر به معروف و نهی از منکر را نسبت به هم داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در پایان در پاسخ به این سوال که آیا عدم وجود جایگاه حقوقی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر و آزادی آن برای تمامی افراد جامعه نمی تواند موجب سوءاستفاده برخی افراد شود، تأکید کرد: کمیسیون مشترک حمایت از آمریان به معروف و ناهیان از منکر پیش بینی های لازم را در این خصوص داشته است لذا طبق قانون با افرادی که از آزادی لسانی امر به معروف و نهی از منکر سوءاستفاده کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده مجلس: آزادی تذکر لسانی برای عموم افراد جامعه تحت عنوان آمر به معروف و ناهی از منکر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X