چرخش عجیب ناهید از شرق به غرب

چرخش عجیب ناهید از شرق به غرب

دانستنی های علم/ ناهید یا زهره به ترتیب فاصله از خورشید،دومین سیاره سامانه خورشیدیاست که میان زمین و تیر(عطارد)قرار گرفته‌است. این سیاره نزدیک‌ترین سیاره به زمین می‌باشد و بعد از ماه، درخشان‌ترین جرم آسمانی طبیعی است که به هنگام شب از زمین رویت می‌شود. ناهید داغ‌ترین سیاره در منظومه خورشیدی است. جو ضخیم و غلیظ آن موجبمی‌شود که دیدن سطح آن از طریق رصد، دشوار باشد.
جالب است بدانید منظومه خورشیدی ما هنوزناشناخته های شگفت انگیز بسیاری را در خود جای داده است که یکی از این ناشناخته هاسیاره زهره یا ونوس است.
در اوایل سال ۱۹۶۰ دانشمندان راداری را به‌سوی ناهید فرستادند که سیگنال‌های آن از ابرهایاین سیاره عبور کرده و پس از برخورد با سطح جامد سیاره، منعکس گردید. برای نخستین بار دانشمندان اطلاع جالبی را درباره سطح ناهید به‌دست آوردند، که نشان می‌دادناهید دارای حرکت چرخشی در جهت معکوس است. چرخش آن از شرق به غرب است و آفتاب ازمغرب طلوع و در مشرق غروب می‌کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرخش عجیب ناهید از شرق به غرب» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X