ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک های دولتی در مجلس بررسی شد

ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک های دولتی در مجلس بررسی شد

خانه ملت/ سخنگوی کمیسیون ویژه رسیدگی به لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید از بررسی و تصویب موادی از لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید در جلسه روز گذشته این کمیسیون خبرداد و گفت: ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک های دولتی در این جلسه بررسی و تصویب شد.

جعفر قادری با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید ،گفت: ماده 7 این لایحه که به موضوع منظور کردن معافیت های مالیاتی مشابه برای اوراق بهادار منتشر در بازار پول شبیه بازار سرمایه اذعان دارد درجلسه روز گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به پیشنهادات کارگروه و مرکز پژوهش ها این ماده به تصویب رسید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ ماده 9 این لایحه که درباره امکان انتشار اوراق مشارکت توسط بازار سرمایه و عدم دخالت بانک مرکزی در نرخ گذاری این اوراق و تعیین نرخ این اوراق براساس رتبه شرکت ها بود در این جلسه مطرح شد و متن این ماده در لایحه با اصلاحاتی تصویب شد .

وی افزود: ماده 10 این لایحه درباره ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک های دولتی و مستثنی شدن بانک مرکزی از خرید و فروش اوراق اسلامی برای تنظیم بازار پولی نیز به بحث گذاشته شد و مفاد این ماده با اصلاحاتی به تصویب کمیسیون رسید.

سخنگوی کمیسیون ویژه رسیدگی به لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید ماده 13 این لایحه با اعمال نقطه نظر و دیدگاه کارشناسی مرکز پژوهش ها مبنی بر تکلیف دولت برای پرداخت تا 50 درصد از هزینه های تحقیقاتی یا ارتقاء وضعیت زیست محیطی واحدهای تولیدی دارای مجوز یا پروانه بهره برداری که منجر به کسب حق امتیاز تولید کالا یا خدمت یا ثبت اختراع از مراجع ذی صلاح داخلی و یا بین المللی است در کمیسیون مصوب شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک های دولتی در مجلس بررسی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X