تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد بار دیگر به مجلس رسید

تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد بار دیگر به مجلس رسید

تسنیم/ تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد بار دیگر به مجلس کشید و این بار جمعی از نمایندگان در تذکر کتبی به ربیعی خواستار حل این مشکل شدند.

پس از آنکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی سؤال حسن کامران، نماینده مردم اصفهان از محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت وضعیت ناگوار بازنشستگان صنعت فولاد و عدم پرداخت مستمری آنان یا دیرکردهای غیرقابل توجیه انتظار می‌رفت این مشکل حل شود.

علاوه براین با وجود اینکه شهبازی، معاون مالی صندوق بازنشستگی فولاد خبر از رفع تأخیر در پرداخت مستمری بازنشستگان فولاد تا نیمه تابستان داده بود و وزیر صنعت نیز به خاطر این موضوع کارت زرد بابت این موضوع گرفت، با اتمام فصل تابستان،‌این مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

حتی ربیعی هم درباره حل این موضوع بیان کرده بود که چند ماه تعویق حقوق بازنشستگان به خاطر محدودیت های مالی صندوق است، اما به زودی حل خواهد شد.

جالب ترین مسئله در این معضل این است که نه تنها مشکل تأخیر حقوق بازنشستگان فولاد برطرف نشده است بلکه نکته قابل توجه این است که با شروع اولین ماه از فصل پاییز هنوز نیمی از بازنشستگان حقوق مرداد ماه خود رادریافت نکرده‌اند. اخبار موثق رسیده به خبرنگار تسنیم از سوی بازنشستگان حاکی از این است که صندوق بازنشستگان فولاد پرداخت حقوق مرداد ماه این بازنشستگان را براساس حروف الفبا پرداخت کرده‌اند و همین مسئله باعث شده است نیمی از بازنشستگان به دلیل کفاف ندادن منابع مالی این صندوق هنوز حقوق مرداد ماه خود را پرداخت نکرده‌اند. یعنی آن دسته از بازنشستگانی که نام خانوادگی آنها حروف الفبای آخر است با کم شانسی مواجه شده و به دلیل کفاف ندادن منابع مالی صندوق هنوز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

عدم حل مشکل بازنشستگان فولاد تا جایی کشیده شد که نمایندگان مجلس به وزیر کار درباره حل مشکلات بازنشستگان فولاد تذکر کتبی دادند.

* تذکر کتبی نمایندگان مجلس به وزیر کار درباره بازنشستگان فولاد
محمدرضا پورابراهیمی، نماینده کرمان، احمدی نماینده داراب، نیاز آذری، نماینده بابل، صابری نماینده آزاد شهر و رامیان، نظری مهر نماینده کرد کوی، بشیری نماینده پاکدشت، جلالی، نماینده شاهرود، منصوری، نماینده لنجان، ایرانپور، نماینده مبارکه، سلیمی، نماینده محلات، قاضی‌پور، نماینده ارومیه، کامران، اخوان بی‌طرف و فولادگر، نمایندگان اصفهان و موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان، حقیقت‌پور، نمایندهٔ اردبیل و سید سعید زمانیان دهکردی، نمایندهٔ شهرکرد در تذکر کتبی خود به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور شدند.

*وزارت رفاه به وظایف خود در پرداخت حقوق بازنشستگان عمل نکرده است
اما منصور حقیقت‌پور، نماینده مردم اردبیل که یکی از امضا کنندگان تذکر کتبی بازنشستگان صنعت فولاد به وزیر کار بوده است در گفت‌وگویی با تسنیم بیان کرد:بهتر است برای یک بار هم که شده برای وضعیت بازنشستگان فولاد تعیین تکلیف کنیم اینها چند ماه است که حقوقشان پرداخت نشده در حالی که تعداد این افراد بیش از 80 هزار نفر در سطح کشور هستند و متأسفانه در این میان وزارت رفاه نیز به وظایف خود عمل نمی کند.

با وجود کش و قوس های فراوان در حل مشکلات بازنشستگان فولاد، بعد از سه سال از سوی یکی از مسئولان مربوطه قولی مبنی بر زمان دقیق رفع مشکل تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور در اواسط تابستان داده شد اما عملیاتی نشد،‌اکنون باید دید با تذکر کتبی نمایندگان به ربیعی، پرونده تأخیر در حقوق بازنشستگان فولاد برای همیشه بسته می شود؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد بار دیگر به مجلس رسید » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X