حامدکرزی مطرح کرد: آمریکا افغانستان را در جنگی طولانی فرو برد و ما را قربانی کرد/ آمریکا هیچگاه صلح را نمی‌خواهد

حامدکرزی مطرح کرد: آمریکا افغانستان را در جنگی طولانی فرو برد و ما را قربانی کرد/ آمریکا هیچگاه صلح را نمی‌خواهد

باشگاه خبرنگاران/ "حامد کرزای" روز سه شنبه در آخرین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهور افغانستان از آمریکا به خاطر جنگ طولانی در کشورش به شدت انتقاد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، "حامد کرزای" پس از حصول توافق بر سر تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان پس از چند ماه بحران پس ازبرگزاری انتخابات آخرین سخنرانی خود را به عنوان رئیس جمهور افغانشتان انجام داد.
کرزای آمریکا و پاکستان را به خاطر جنگ طولانی و مستمر با شورشیان طالبان مورد سرزنش قرار داد و به دولت جدید هشدار داد در روابطش با آمریکا و غرب محتاط باشد.
درگیری‌ها سالانه جان هزاران افغانی را می گیرد و تا کنون موجب کشته شدن بیش از 2200 نیروی آمریکایی و دیگر نیروهای بین المللی در افغانستان شده است.
کرزای گفت: "یکی از دلایل این کشتارها این است که آمریکا نمیخواهد صلح برقرار شود زیرا آن ها اهداف و برنامه های خودشان را دارند." کرزای بیش از این در این مورد توضیح نداد اما در گذشته اشاره کرده بود که وجود مستمر خشونت در منطقه بهانه ای شده است تا آمریکا پایگاه خود را در افغانستان حفظ کند.
کرزای همچنین پاکستان را متهم به تلاش برای کنترل سیاست خارجه افغانستان کرد.
کرزای در ادامه گفت: "من دوباره به شما میگویم جنگ افغانستان جنگ ما نیست بلکه جنگی است که به ما تحمیل شده است و هیچ صلحی در کار نخواهد بود مگر آنکه آمریکا و پاکستان خواهان آن باشند".
در سال های اخیر کرزای از آمریکا به علت کشتار مردم بیگناه افغانستان و زندانی کردن مبارزان مشکوک افغانی بدون برگزاری جلسه دادرسی به شدت انتقاد کرده است. رابطه افغانستان با آمریکا در سال جاری وخیم‌تر هم شد و زمانی که حامد کرزای از امضای توافق نامه امنیتی ممانعت کرد به نقطه بحرانی خود رسید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حامدکرزی مطرح کرد: آمریکا افغانستان را در جنگی طولانی فرو برد و ما را قربانی کرد/ آمریکا هیچگاه صلح را نمی‌خواهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X