رودسربهترين منطقه درجنوب خزربراي فعاليت هاي ميدان نفتي سردارجنگل است

به گزارش عصر يكشنبه روابط عمومي استانداري گيلان به ايرنا ؛ فرهنگ خطيبي در پايان نشست با استاندار گيلان در مورد فعاليتهاي اين شركت در رودسر به خبرنگاران به پتانسيل بالاي ميدان نفتي سردار جنگل در حوزه نفتي خزر اشاره كرد و افزود: قطعا پس از توافق با سرمايه گذاران خارجي ،به لحاظ قابليت هاي فني و توليدي سايت پشتيباني ميدان نفتي سردار جنگل در شهرستان رودسر ساخته مي شود.
وي اظهاركرد: فاصله مناسب رودسر از اين ميدان نفتي موقعيت اين شهرستان را در غرب درياي خزر متمايز كرده است .
مديرعامل شركت نفت خزر با اشاره به اينكه در ميدان سردار جنگل چند صد ميليون دلار سرمايه گذاري مي شود ،گفت : پس از توافق نهايي و شروع كار سرمايه گذار در مدت سه تا پنج سال مي توانيم به نتايج مطلوب در زمينه توليد نفت برسيم.
وي افزود : به دليل اينكه نفت ارزان قيمت به صورت فراوان در جنوب كشور قابل دسترس است در جنوب خزر در حوزه نفتي كم كار شده است اما پس از اينكه ما در اين منطقه هشت ساختار بزرگ و كوچك را شناسايي كرديم در ميان اين ساختارها پروژه سردار جنگل يك پروژ مهم ملي از لحاظ قابليتهاي هيدروكربني و حاكميتي براي كشور محسوب مي شود و پروژه اي تعطيل پذير نيست .
ميدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر نخستين ساختاري است كه در خزر شركت نفت خزر در آن اقدام به حفاري نمود و صنعت نفت كشور در تاريخ 20 ارديبهشت 1391 براي اولين بار موفق به كشف نفت در درياي خزر شد.
اين ميدان حاوي دو ميليارد بشكه نفت درجاست كه حداقل ميزان 500 ميليون بشكه از اين مقدار قابل برداشت است
همچنين در سال 1393 با انجام عمليات حفاري دومين چاه ميدان سردار جنگل رودسر كشف شد.
نزديكي به حوزه هاي نفتي، شبكه هاي انتقال نفت و تأسيسات زيربنايي، فاصله از گسل هاي اصلي زلزله خيز و نزديكي به مناطق صنعتي از جمله دلايل انتخاب رودسر براي ساخت اين سايت پشتيباني عنوان شده است.
ميدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر در 188 كيلومتري شرق رشت مركز استان گيلان واقع است.
مديرعامل شركت نفت خزر و استاندار گيلان در حاشيه برپايي بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي تهران گفت و گو كردند.
7296/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رودسربهترين منطقه درجنوب خزربراي فعاليت هاي ميدان نفتي سردارجنگل است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X