مشرق نوشت: تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است

مشرق نوشت: تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است

مشرق/ متن پیش رو در مشرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

روزنامه آفتاب یزد در صفحه سیاسی خود به گفت و گو با فیض الله عرب سرخی از محکومان فتنه 88 در مورد مسائل داخلی کشور پرداخت وی ضمن انتقاد از تیم رسانه ای دولت، بیان می کند «به نظر من این تیم از نظر رسانه ای تیم توانایی نیست. بیش از اینکه فکرکنم این تیم از نظر فکری ناهمگون باشند از نظر حرفه ای عملکردی غیرقابل قبول است.»
رسانه‌های مکتوب همواره نقش عمده‌ای در هدایت افکار عمومی و جریان سازی رسانه‌ای به عهده دارند که در این بین جایگاه روزنامه‌ها، جایگاه ویژه‌ای است. به همین منظور گروه سیاسی مشرق به تحلیل و بررسی محتوای روزنامه‌های متعلق به جریان اصلاح‌طلب می‌پردازد.

روزنامه های اصلاح طلب تمرکز خود را بر سفر رئیس جمهور و همراهان ایشان به نیویورک قرار دادند و در همین راستا استقبال شایان توجهی از دیدارهای ظریف با همتایان عربستانی،آمریکایی و انگلیسی داشتند. این روزنامه ها در مسائل سیاست داخلی به فضاسازی توقف فعالیت گشت های موتوری امر به معروف و نهی از منکر گروه انصار حزب الله پرداختند و از سوی دیگر روزنامه آرمان به انتقاد از رفتاربرخی از اصلاح طلبان مبنی بر یارگیری از جریان رقیب پرداخت و تداوم آرمان اصلاح طلبی را بر ائتلاف با رقیب ارجح دانست؛ شواهد و گفتارهای برخی از اصلاح طلبان در جلسات درون گروهی زمزمه اختلاف و سهم خواهی را در بدنه این جریان سیاسی افزایش می دهد.

1.روزنامه مردم سالاری

ارگان رسمی حزب مردم سالاری سه شنبه را با تیتر«دستگیری واسطه های میلیاردر نفتی» آغاز کرده است؛ این روزنامه در ادامه نوشت« حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه ای» در شصت‌ونهمین نشست خبری خود، با بیان اینکه طی روزهای گذشته دو اتفاق جدید در پرونده موسوم به پرونده نفتی افتاده است، افزود: در روزهای گذشته مشخص شد، متهم در مقاطعی از سه شناسنامه با مشخصات متفاوت استفاده می‌کرده است. وی ادامه داد: معلوم شد متهم پرونده از طریق این شناسنامه‌ها بهره برداری کرده که از دو جهت خلاف و جرم است. محسنی اژه ای افزود: همچنین متهم توانسته بود در مدت بازداشت با اقدامات ناصحیح و برقراری ارتباط با برخی افراد در داخل زندان، اطلاعاتی را به بیرون زندان منتقل کند و پیغام‌هایی را به برخی افراد برساند تا روی برخی مسایل یا موارد سرپوش گذارند. وی تصریح کرد: خوشبختانه، واسطه‌ها و پیغام‌های داده شده و افرادی که آنها را دریافت می‌کردند شناسایی شدند و از آنها تحقیق به عمل آمد و اکنون برخی در بازداشت بسر می‌برند. معاون اول قوه قضاییه گفت: اکنون باب جدیدی در پرونده باز شده که امیدواریم به اصل موضوع کمک کند. محسنی اژه‌ای ادامه داد: متهم این پرونده، محکومیت‌های قبلی و بیش از 20 چک برگشتی با مبالغ مختلف داشته که در برخی موارد محکومیت متهم قطعی شده است و از این جهت نام بردن از وی ایرادی ندارد. وی گفت: متهم این پرونده غیر از وزارت نفت و شرکت نفت، شکات خصوصی دیگری نیز پیدا کرده که به هر دلیل قبلا شکایت نکرده اند، اما اکنون اقدام به شکایت کرده اند.»

· روحانی مذاکرات مخفی با آمریکا را شفاف کرد

روزنامه مردم سالاری در صفحه سیاسی خود به پیام معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور که از شبکه های اجتماعی مخابره شده بود پرداخت و نوشت « معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به تماس تلفنی اوباما با دکتر روحانی که سال گذشته در اولین حضور رییس‌جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت، خاطر‌نشان کرد: سطح مذاکرات مخفی معاونین وزیر به مذاکرات شفاف وزرای خارجه ارتقا یافت، تعاملات ایران وآمریکا علنی شد، خبر شدگان نگران شدند، و اعتراضات شروع شد. ابوطالبی در ادامه با یادآوری عزیمت رییس‌جمهوری به نیویورک برای شرکت درمجمع عمومی سازمان افزود: از زمانی که دکتر روحانی در مصاحبه اخیر خود گفت دراین اجلاس شرکت خواهد کرد حدس و گمان‌ها شروع شد، نامه‌نگاری‌ها و سخنرانی‌ها و پیش بینی‌ها آغازگشت که مبادا ایشان با اوباما روبرو شود. وی، این موضوع را یک گام به جلو دانست و نوشت: دیگر کسی نگران دیدار وزرای خارجه یا تماس تلفنی رهبران نیست، آنها ممکن است سال آینده نگران سفرهای رسمی باشند. »

· گذار از تابوی یک دیدار

فضاسازی رسانه ای از سوی اصلاح طلبان برای دیدار میان حجت الاسلام روحانی و همتای آمریکایی اش همچنان ادامه دارد؛ روزنامه مردم سالاری در سرمقاله خود با قلم جواد گیاه‌شناس و با عنوان «گذار از تابوی یک دیدار» به الزامات دیدار رئیس جمهور ایران و آمریکا پرداخته است؛ استاد دانشگاه آزاد همدان نوشت« از سوی دیگر اینک مهمترین مساله‌ای که مذاکره کنندگان در نیویورک با آن مواجه‌اند این که آیا هرگونه دستیابی به توافق جامع در دسترس سطح مذاکره کنندگان فعلی یعنی وزرای امور خارجه این کشورها می‌باشد و یا اینکه طرف‌های مذاکره کننده نیازمند سطح بالاتری از مقامات کشورها می‌باشد تا بتواند مسوولیت هر گونه توافق را در ابعاد داخلی و بین‌المللی بر عهده گیرند. هر چند در ایران این پیام از جانب ریاست محترم جمهوری صادر گردیده است اما آمریکایی‌ها باید تصمیم تاریخ ساز خود را بگیرند. بنابراین هر گونه ملاقات احتمالی روسای جمهور دو کشور علاوه بر آنکه می‌تواند گام موثری بر توافق جامع ایران و غرب ایجاد نماید، می‌تواند مسوولیت رییس دولت ایالات متحده و مقاومت در برابر فشارهای داخلی از جمله کنگره را بدنبال داشته و دستاورد بزرگی را برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد نماید که برای اولین بار در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران مقامات آمریکایی خود را متعهد به توافقات خود نموده تا از سطح مخاصمات خویش بکاهند. کاهش سطح مخاصماتی که می‌تواند بازی برد - برد ایران و آمریکا را در پرونده هسته‌ای و تروریسم و افراطی گری منطقه‌ای و جهانی ایجاد نموده و این مهم برای طرف‌های غربی از جمله آمریکایی‌ها می‌تواند چشم انداز بهتری را نیز ترسیم کرده و به آنان در گذار به آینده کمک کند.»

2.روزنامه ابتکار

روزنامه ابتکار با تیتر یک «ابعاد جدید پرونده بابک زنجانی» به انعکاس سخنان سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری دیروز پرداخته است، این روزنامه همچنین خبر از توافق انصار حزب الله با نیروی انتظامی برای توقف گشت موتوری نیز داده است.

· فعالیت انتخاباتی اصولگرایان رسما کلید خورد

روزنامه ابتکار در صفحه سیاسی خود به ارزیابی فعالیت های اصولگرایان برای حضور در انتخابات مجلس دهم پرداخته است، این روزنامه معتقد است که نشست خبری سخنگوی جامعه روحانیت مبارز آغاز فعالیت انتخاباتی این جریان سیاسی است و در ادامه نوشت « غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در نشستی خبری که صبح روز دوشنبه برگزار شد با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و تقاضای شفا از خداوند برای آیت الله مهدوی کنی گفت: جامعه روحانیت مبارز جلسات متعددی تشکیل داده که آخرین جلسه سه شنبه هفته گذشته بود که مصوبات مهمی داشت و امیدواریم کمک بزرگی برای انتخابات مجلس آینده باشد. مصباحی مقدم از تصویب کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز به عنوان کمیته انتخابات خبر داد و گفت: قرار است این کمیته فعالیت انتخابات آینده را سیاست گذاری و حمایت کند. دو کارگروه تشکیل شده است که یک کارگروه انتخابات خبرگان را پیگیری می‌کند و برای این انتخابات بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هماهنگی لازم را برقرار می‌کند.»

آرزوی روزنامه اصلاح‌طلب برای «پایان اصولگرایی»/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است
3. روزنامه شرق

روزنامه شرق دوشنه را با تیتر«تجدیدنظر انصار حزب الله در گشت های سیار امر به معروف» و«دختران ایران، روی موج افتخار» آغاز نمود؛ این روزنامه در صفحه اول خود به اهمین برقراری سطح بالای ازروابط دو جانبه میان ایران و عربستان پرداخته است، سیدهادی خسروشاهی در یادداشت« تفاهم، نیاز تهران – ریاض» نوشت «تفاهم و برقراری گفت‌وگوی مستقیم میان دو کشور بسیار بااهمیت جهان اسلام، یعنی ایران و عربستان‌سعودی، نیازی به توضیح و تبیین چندانی ندارد. اگرچه عربستان در این سال‌ها مشکلات بسیاری برای ایران پدید آورده- که یکی از نقاط اوج آن در ماجرای حج سال 66 بود- اما اساس سیاست خارجی ما براساس اصول مشخص، بر تفاهم و تعامل و نه تخاصم استوار است. وجود «حرمین شریفین» و اماکن زیارتی در مکه و مدینه و ارتباط مستمر حجاج ایرانی با عربستانی‌ها سبب شده تا روابط دو کشور همواره با اهمیت باشد. در دوران ریاست‌جمهوری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با توجه به احترامی که مسوولان عربستانی برای ایشان قایل هستند تفاهمات قابل‌قبولی صورت گرفت که به تسهیل رفت‌وآمد اتباع دو کشور به‌ویژه در سرزمین‌های زیارتی انجامید. این سیاست در دوران آقای خاتمی هم تداوم یافت اما متاسفانه در دوران دولت‌های نهم و دهم به اغما رفت»

· تجدیدنظر «انصار حزب‌الله»

روزنامه شرق در صفحه سیاسی خود به آخرین تصمیمات گروه انصار حزب الله در مقوله گشت های امربه معروف و نهی از منکر در سطح شهرها پرداخت؛ علی ذهابی در این گزارش خبری نوشت« گشت‌های سیار «انصار حزب‌الله» به خیابان‌های شهر نمی‌آیند. روز گذشته معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه «انصار حزب‌الله بر فعالیت گشت‌های خود در سطح شهر جهت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تجدیدنظر کرده است»؛ این خبر را اعلام کرد. سردار سعید منتظرالمهدی درگفت‌وگویی با خبرگزاری «ایسنا»، همچنین درباره نظر پلیس پیرامون فعالیت گشت‌های «انصار حزب‌الله »در سطح شهر گفت: «آقای محتشم، دبیرکل انصار حزب‌الله در دیدار با رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا درخواست دریافت مجوز فعالیت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کرده بود، که پس از مدتی بحث و تبادل نظر مقرر شد انصار حزب‌الله روی طرح خود تجدیدنظر کرده و از قالب‌ها و ظرفیت‌های رسمی و موجود نظام استفاده کنند.»

آرزوی روزنامه اصلاح‌طلب برای «پایان اصولگرایی»/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است
4. روزنامه اعتماد

روزنامه اعتماد شماره 3066 خود را به تیتر «کری، فیصل، هاموند مثلث دیدارهای ظریف» به بازتاب دیدار های محمد جواد ظریف با همتایان آمریکایی، عربستانی و انگلیسی اختصاص داد و سارا معصومی در ادامه نوشت « حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در نیویورک در پنجمین و ششمین روزهای خود اندک اندک از دیدارهایی که تنها در قالب مذاکرات هسته‌یی بود فاصله گرفته و به دیدارهایی در راستای ارتقای روابط دوجانبه ایران با کشورهای منطقه و فرامنطقه‌یی تبدیل شده است. مهم‌ترین دیدارهای روز یکشنبه وزیر امور خارجه کشورمان به نخستین دیدار با سعود الفیصل، همتای عربستانی وی و سپس نخستین دیدار هسته‌یی در نیویورک با جان کری وزیر امور خارجه امریکا خلاصه شده بود. روز دوشنبه نیز مهم ترین دیدار وزیر امور خارجه کشورمان به دیدار با فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس اختصاص یافت، این دیدار در حالی صورت گرفت که دو کشور تلاش گسترده‌یی را برای عبور از تنش‌های منجر به توقف فعالیت سفارت انگلیس در تهران آغاز کرده‌اند.»

· «راه و چاه» دلواپسان نیویورکی برای دولت

روزنامه اعتماد در صفحه سیاسی خود به انعکاس نشست خبری «کمیته صیانت از منافع ایران» در روز گذشته پرداخت، احسان بداغی در این گزارش ابتدا به مکان و حواشی برگزاری این نشست خبری پرداخت و سپس نوشت« سعید زیباکلام مثل همه آنچه در پنج ماه گذشته گفته بود، اعتقاد داشت «همه‌چیزمان» را داده‌ایم و «هیچ چیز» هم نگرفته‌ایم. رسایی تاکید می‌کرد که «تریبون سازمان ملل برای شکستن تحریم رسانه‌یی» است و نهایتا محمدعلی رامین هم بر تاثیر انقلاب اسلامی بر خارج کردن «ایران» از زیر استعمار امریکا تاکید داشت، چیزی که او می‌گفت امریکایی‌ها را عصبانی کرده است. در حین سخنان چهار مهمان این نشست خبری، اعضای «کمیته صیانت از منافع ایران» بیانیه سرگشاده یک روز قبل خود خطاب به نمایندگان مجلس را هم بین خبرنگاران حاضر پخش کردند، همان بیانیه‌یی که درخواست «طرح عدم کفایت» روحانی در صورت دیدار وی با باراک اوباما در آن مطرح شده بود. گویا آنها تاکید زیادی بر این کار خود داشتند. تعریف و تمجید مهمانان از این کمیته و فعالیت‌های یک سال اخیر آن هم از گوشه‌های قابل توجه نشست خبری دیروز آنها بود.»

· راهبرد برون رفت اصولگرایان از واگرایی به همگرایی

مجتبی حسینی در صفحه سیاسی روزنامه اعتماد به چگونگی خروج جریان سیاسی اصولگرا از وضعیت واگرایی به همگرایی سیاسی پرداخته است، این روزنامه نگار ابتدا به ترسیم شرایط فعلی این جریان سیاسی پس از شکست در انتخابات رئیس جمهور 1392 می پردازد و سپس درباره راهکار برون رفت از آن نوشت« اصولگرایان بدون شیوخ خود هم می‌توانند نسخه شفابخش خود برای برون رفت از وضعیت فعلی را بیایند. کافی است دست از مونولوگ برداشته و تن به دیالوگ با اصلاح‌طلبان دهند و بدانند که اگر دیر بجنبند و راه‌شان را از رادیکال‌ها و بنیادگراهای‌شان جدا نکنند، سرنوشتی بهتر از همه افراطی‌های تاریخ نخواهند داشت؛ پایان اصولگرایی.»

· حسرت وزارت علوم بر دل اصلاحات

روزنامه اعتماد در صفحه سیاسی خود به گفت و گو با صادق زیباکلام درباره استیضاح فرجی دانا و تبعات آن بر سیطره اصلاح طلب بر وزارت علوم پرداخته است؛ صادق زیباکلام در مورد تغییر آرایش سیاسی بعد از این رخداد بیان داشت « در مورد استیضاح من فکر می‌کنم که در برگیرنده دو نکته سیاسی است؛ یکی اینکه شکاف عمیقی را میان اصولگرایان نشان داد و اینکه مشخص شد که جریان افراطی درون جریان اصولگرا قدرت بیشتری نسبت به جریان معتدل و میانه رو پیدا می‌کند و این استیضاح و رای 145 نفر به آن باید زنگ خطری برای آقای لاریجانی و جریان معتدل اصولگرا باشد که اصولگرایان از آنها پیروی نمی‌کنند و حمایت از آقای رسایی، کوچک‌زاده و جریان احمدی‌نژاد را دنبال کرده‌اند. در عین حال آقای روحانی باید در ارتباط با مجلس جدی‌تر برخورد کند. آقای روحانی مهم‌ترین پست دولتش را به اصولگرایان داد تا با هم کار کنند. با این اقدام، پیمان نانوشته‌یی بین دولت یازدهم و مجلس ‌مقصودم بدنه معتدل و میانه مجلس است- به وجود آمد، اما ظرف این یک سال گذشته فقط آقای روحانی بود که به تعهداتش عمل کرده است، طرف مقابل که آقای لاریجانی و فراکسیون رهروان باشد، به نظر نمی‌رسد که خیلی به آن پیمان نانوشته پایبند باشند. آنها وزارت کشور را گرفته‌اند اما گام‌های مهمی برای حمایت از دولت بر نمی‌دارند.»

آرزوی روزنامه اصلاح‌طلب برای «پایان اصولگرایی»/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است
5. روزنامه آرمان

این روزنامه اصلاح طلب با تیترهای اصلی « آمریکا نیازمند توافق هسته ای است» و« تهدید تندروها علیه مسافر نیویورک» رهسپار کیوسک مطبوعات کشور شد.

· ائتلاف با رقیب؛ به چه قیمتی؟

روزنامه آرمان نزدیک ترین روزنامه به خانواده حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در صفحه سیاسی خود به ائتلاف اصلاح طلبان با آنچه اصولگرایان معتدل می خواند، می پردازد. مطهره شفیعی در یادداشت « بیابان مقصد آدرس اشتباهی رقیب » ابتدا به انتقاد از حامیان دولت یازدهم در انتخابات 24 خرداد 1392 می پردازد و بیان می کند« اصلاح‌طلبان اصیل که نسبتی با «فرار به جلو» یا «سکوت در مواقع لزوم به سخن گفتن» نداشتند، به‌خوبی می‌دانستند اکنون موقع حذف آن نیروها نیست و بهتر درک کرده بودند که عمر آنها چندان زیاد نخواهد بود چنانکه با نخستین چراغ سبز از جانب رقیب خنده بر لبشان خواهد آمد و به ازای دریافت تضمین‌هایی برای فعالیت سیاسی بدون قرارگرفتن در معرض هجمه رقیب خود اقدام به ترک اردوگاه اصلاح‌طلبی کرده و تنها سایه‌ای از آنها باقی خواهد ماند. دقیقا همانطور که بزرگان جریان اصلاح‌طلبی پیش‌بینی کرده بودند این جریان که در سال دوم دولت تدبیر و امید راه خود را از سایر اصلاح‌طلبان جدا کردند و بر آنچه پافشاری نمودند که در مرام و اصول اصلاح‌طلبی اصیل جایگاهی نداشت البته کماکان خود را اصلاح‌طلب می‌دانند. اینان به مثابه گروهی هستند که با نشانی اشتباه رقیب در بیابانی خشک رها شده‌اند و به هر اتومبیلی که از مقابل آنها عبور می‌کند درخواست ایست می‌دهند تا شاید به مقصدی برسند اما توجه ندارند این اتومبیل متعلق به چه اردوگاهی است! » این روزنامه نگار سپس به انتقاد از افرادی که در اردوگاه اصلاح طلبان سخن از ائتلاف با اصولگرایان معتدل می گویند،می پردازد و از آنان این چنین یاد می کند« آنها از هم‌اکنون که زمان زیادی تا انتخابات مجلس دهم مانده است سخن از ائتلاف با اصولگرایان میانه‌رو می‌زنند. برخی مانند کرباسچی این موضوع را راهکاری برای تداوم حضور اصلاح‌طلبان در عرصه قدرت می‌دانند و عنوان می‌کنند باید به عنوان آخرین راه به آن فکرکرد اما برخی هم هستند که با مطرح کردن این ائتلاف از هم‌اکنون اعلام کرده‌اند که برای رسیدن به کرسی‌های قدرت حاضر به فراموش کردند آرمان‌های اصلاح‌طلبی هستند. آیا این افراد از خود نپرسیده‌اند که اگر اصول دوجریان با یکدیگر همخوانی داشت پس چرا سال‌ها آنها را رقیب می‌خواندند. شاید پاسخ این باشد که انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم و پیروزی حسن روحانی تجربه خوبی از ائتلاف اصلاحات با اصولگرایان میانه‌رو است اما واقعا می‌توان آن شرایط را با شرایط سال‌های بعد از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید مقایسه کرد؟»

· روایتی از جلسه انصار حزب الله

روزنامه آرمان در صفحه سیاسی خود به توافق نیروی انتظامی با انصار حزب الله برای توقف گشت های موتوری در سطح شهر پرداخته است؛ فرشاد اعظمی در این یادداشت به بیان جلسه این گروه پرداخته است و نوشت« از یک درب سبز عبور می‌کنی و صدای روضه به گوشی‌ات می‌رسد تا مردد بشی و دوباره سوال کنی که اینجا نشست هفتگی انصار حزب‌ا... است؟ جلسه در یک زیرزمین برگزار شد. قریب به 30 نفر گردهم نشسته و به روایت عاشورا از زبان محمد اکرمی گوش می‌دهند. روایتی که از صحرای کربلا آغاز و به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کنونی خلاصه شد. ماجرایی که اکنون با ادعای حضور در خیابان‌ها برای مقابله به منکرات در سطح جامعه مجددا تندروهای اصولگرایی را بر سر زبان‌ها انداخته تا رسانه‌های حامی آنان چون رجانیوز و یالثارات در تفسیر و توصیف آن اکثریت دم بازگشت قهرمانان بزنند. شاید بی‌ربط هم نبود که در ورود به جلسه دست هر کسی یک روزنامه یالثارات دادند تا سند قهرمانی و حقانیت خود را این چنین به عموم اثبات کنند. درحالی‌که نه اصولگرایان و نه اصلاح‌طلبان به آن مهر تائید زدند تا وعده حضور در خیابان هایشان حداقل طی 48 ساعت گذشته منتفی باشد؛ لغوی که آنقدر برایشان گران بود که اکرمی در پاسخ به این بی‌مهری‌ها چنین گفت: «می‌گویند چرا به پلیس نگوییم و چرا سایر سازمان های قانونی را موظف به انجام مقابله با منکرات ندانیم ولی باید پرسید اگر تعرض برای آنان باشند نیز می‌ایستند و صبر می‌کنند تا پلیس با تاخیر در صحنه جرم و تعرض حاضر شود؟» درددل‌هایی که همراه با تاکید بر نترس بودن آمران به معروف و ناهیان از منکر ادامه پیدا کرد تا در آخر مشخص شود که «انصاری‌های» ساکت برای خیزی بلندتر از گذشته آماده می‌شوند؛ آن هم دقیقا جایی که اکرمی سخن را به آنجا کشاند که «امر به معروف و نهی از منکر منحصر به حجاب و عفاف نیست بلکه به مسئولان نیز بسط پیدا می کند؛ مسئولانی که دردمند جامعه نیستند و برای هرکاری پول‌های هنگفت دریافت می‌کنند.»

آرزوی روزنامه اصلاح‌طلب برای «پایان اصولگرایی»/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است
6.روزنامه ایران

روزنامه دولتی ایران با تیتر اصلی «حمایت مردم، پشتوانه اصلی نیروهای مسلح است» و « بازداشت رابطان بابک زنجانی» میهمان نگاه خوانندگانش بود.این روزنامه در سرمقاله خود به تأثیرات توافق تهران – ریاض در تحولات آتی منطقه غرب آسیا پرداخت؛ صباح زنگنه در این سرمقاله نوشت« دیدار وزیر خارجه ایران با همتای عربستانی خود در نیویورک و تمهیداتی که پیش از این دیدار اندیشیده شده، چشم انداز روشن تری از روابط دو جانبه و چند جانبه را می‌تواند به همراه داشته باشد. بدون شک این دیدارها براساس راهبرد تازه این دولت‌ها طراحی شده است. این دیدارها مبتنی بر اصل اعتماد‌سازی میان ملت‌ها و دولت‌ها است اصلی‌که رویکرد تدبیر و امید به حساب می‌آید و پژواک آن در میان دولت‌های منطقه شنیده می‌شود و باید آن را به فال نیک گرفت. کما اینکه آنچه در یمن در حال وقوع است نتیجه اتخاذ دیدگاه‌های واقع‌بینانه در بین دولت‌های همسایه و منطقه است. در همین راستا باید در انتظار گشایش دیگری در لبنان نیز بود. همچنان که می‌توان انتظار داشت فهم واقع‌بینانه‌تری نسبت به شرایط سوریه شکل بگیرد و راه حل‌های واقع بینانه و منبعث از واقعیت‌های منطقه برای مبارزه با افراط گرایی و خشونت در این نقطه پیدا شود.»

آرزوی روزنامه اصلاح‌طلب برای «پایان اصولگرایی»/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است
7. روزنامه آفتاب یزد

روزنامه آفتاب یزد با تیتر«روحانی؛ ستاره نیویورک» که به رخداد حضور رئیس جمهور در سازمان ملل اشاره دارد، میهمان نگاه خوانندگانش است.

· تیم از نظر رسانه ای تیم توانایی نیست

روزنامه آفتاب یزد در صفحه سیاسی خود به گفت و گو با فیض الله عرب سرخی از محکومان فتنه 88 در مورد مسائل داخلی کشور پرداخته است؛ این فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است که ائتلاف انتخابات 1392 بار دیگر در انتخابت مجلس دهم رخ خواهد داد، از سوی دیگر به انتقاد به تیم رسانه ای دولت مطرح می کند و بیان می دارد« به نظر من این تیم از نظر رسانه ای تیم توانایی نیست. بیش از اینکه فکرکنم این تیم از نظر فکری ناهمگون باشند از نظر حرفه ای عملکردی غیرقابل قبول است. اساسا سیاست های تبلیغاتی دولت به شکل متناسبی طراحی رسانه ای نمی شود، چه در تلویزیون که با دشواری هایی مواجه است و چه در رسانه های مکتوب و فضای مجازی که سیاست های دولت

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشرق نوشت: تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب/ عرب‌سرخی: تیم رسانه‌ای دولت ناهمگون و ناتوان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X