25 هزار بچه ماهي در استخرهاي ذخيره آب كشاورزي آذربايجان غربي رهاسازي شد

مدير شيلات و آبزيان آذربايجان غربي روز يكشنبه در آيين ماهي دار كردن يكي از استخرهاي ذخيره آب كشاورزي در روستاي قره آغاج اروميه گفت: عمليات رهاسازي ماهي در آب بندهاي پنج شهرستان استان شامل اروميه، خوي، شوط، چالدران و چايپاره انجام شد.
معصوم فصيح بيان كرد: استفاده بهينه از استخرهاي ذخيره آب كشاورزي و آب بندها، تحقق برنامه هاي اقتصاد مقاومتي و توليد ماهيان با هزينه كمتر از اهداف توزيع و رهاسازي اين بچه ماهي هاست.
وي گفت: كمك به افزايش درآمد كشاورزان، افزايش مصرف سرانه ماهي در بين اقشار روستايي و بهبود كمي و كيفي محصولات كشاورزي از ديگر اهداف اجراي اين طرح است.
فصيح ادامه داد: ماهي هاي توزيع شده در مركز تكثير شهيد كاظمي پلدشت توليد شده است.
مدير شيلات و آبزيان آذربايجان غربي اظهار كرد: انواع ماهيان پرورشي گرمابي شامل كپور، آمور، بيگ هد، فيتو فاك از جمله ماهيان توزيع شده در بين كشاورزان استان است كه پس از انتقال به اروميه در شهرستانهاي ياد شده توزيع و رهاسازي شد.
فصيح گفت: بازديد از روند پرورش ماهي در استخرها و ارائه خدمات كارشناسي به پرورش دهندگان از ديگر اقداماتي است كه اداره شيلات استان در مرحله دوم اجراي پروژه ماهي دار كردن استخرهاي ذخيره آب كشاورزي به افراد ارائه خواهد داد.
وي بيان كرد: هم اكنون دو هزار و 36 نفر در زمينه توليد و پرورش انواع آبزيان در استان فعاليت مي كنند.
مدير شيلات وآبزيان آذربايجان غربي اظهار كرد: اين افراد در قالب 547 مركز و مزرعه پرورش آبزيان در منابع آبي استان به توليد و پرورش ماهي و ميگو مشغول هستند.
به گزارش ايرنا، آبزيان توليدي در استان از تنوع ويژه اي برخوردار است و شامل چهار گونه ماهيان گرمابي، ماهي قزل آلا و بيش از 10 گونه بومي از جمله ماهي سوف و ماش است كه از ارزش اقتصادي بالايي دارد.
آذربايجان غربي جزو 17 استان غير ساحلي پرورش دهنده انواع آبزيان و استان برتر كشور در توليد انواع آبزيان است.
7125/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 هزار بچه ماهي در استخرهاي ذخيره آب كشاورزي آذربايجان غربي رهاسازي شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X