رشد سریع بزرگ ترین کهکشان های جهان

رشد سریع بزرگ ترین کهکشان های جهان

خبرگزاری دانا/ مطالعات جدید نشان می دهد که کهکشان های بزرگ از طریق بلعیدن کهکشان های کوچکتر رشد کرده و وسیع تر می شوند این موضوع در حالی است که فرآیند ستاره سازی بر اثر تجمع گاز از طریق کهکشان های کوچکتر انجام می شود . ستاره شناسان دریافته اند کهکشان راه شیری در حال بلعیدن دو کهکشان کوچکتر بوده و پیش بینی می شود طی چند میلیارد سال آینده خود کهکشان راه شیری توسط کهکشانی بزرگتر به نام Andromeda بلعیده شود.
رشد سریع بزرگترین کهکشانهای جهانبه گزارش گروه دانش خبرگزاری دانا (دانا خبر) ستاره شناسان در حین انجام پروژه مطالعاتی وسیعی با نام Galaxy and Mass Assembly (GAMA) دریافتند که بزرگترین کهکشان کشف شده در دنیا از طریق بلعیدن کهکشان های کوچکتری که در مجاورت آن قرار دارند، در حال بزرگ تر شدن است.

به گزارش سیناپرس، این تیم پژوهشی که به سرپرستی دکتر Aaron Robotham از دانشگاه غرب استرالیا در حال انجام مطالعات وسیع کیهانی هستند، با بررسی 22 هزار کهکشان دریافتند که کهکشان های کوچک در ساخت ستاره های گازی تاثیر گذار بوده و کهکشان های بزرگ ، نقش کمتری در ایجاد ستاره ها دارند. این کهکشان های بزرگ از طریق بلعیدن کهکشان های کوچکتر که در حال تولید ستارگان جدید هستند بزرگتر شده و وسعت بیشتری پیدا می کنند.

دکتر Aaron Robotham که به تازگی با انتشار مقاله ای در نشریه اطلاعات ماهانه انجمن سلطنتی ستاره شناسی Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (arXiv.org preprint) از این موضوع خبر داده است، بیان کرد: تمام کهکشان ها در ابتدا کوچک هستند و سپس با جمع آوری گاز و بهره وری کامل ؛ آن را به ستاره تبدیل می کنند. برخی از آن ها بقا یافته و برخی دیگر توسط کهکشان های بزرگتر بلعیده می شوند. کهکشان راه شیری برای مدتی طولانی با هیچ کهکشانی ادغام نشده است ولی شواهدی وجود دارد که در گذشته برخی کهکشان های کوچکتر توسط کهکشان راه شیری بلعیده شده اند. البته باید اشاره کنیم که کهکشان راه شیری نیز طی 5 میلیارد سال آینده دو کهکشان مجاور خود که یکی از آن ها کوچک و دیگری بزرگ است را خواهد بلعید.

موضوع دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده است، احتمال بلعیده شدن کهکشان راه شیری توسط کهکشانی بسیار بزرگتر است. دکتر Aaron Robotham در این ارتباط می گوید: از نظر فنی کهکشان Andromeda در آینده ما را خواهد بلعید زیرا این کهکشان از کهکشان راه شیری بسیار بزرگتر است. زمانی که کهکشان ها رشد می کنند دارای قدرت جاذبه بیشتری شده و طبیعتا خواهند توانست کهکشان های بعدی را بسیار آسان تر به سمت خود جذب کرده و ببلعند. این فرایند در نهایت منجر به ایجاد کهکشان هایی بسیار بزرگتر خواهد شد که البته این تحقق این رویداد میلیاردها سال زمان خواهد برد.
**شما کاربران گرامی می توانید مطالب جذاب و خواندنی ما را در شبکه های اجتماعی فیس بوک، گوگل پلاس و توییتر در صفحه «باشگاه آخرین خبری ها» به آدرس های زیر دنبال کنید**
و در اینستاگرام هم ما را با عنوان akhareenkhabar جستجو کنید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد سریع بزرگ ترین کهکشان های جهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X