درخواست جنجالی رییس IWF از ایران!

درخواست جنجالی رییس IWF از ایران!

ایرنا/ رییس فدراسیون بین المللی وزنه برداری که چندی پیش سخنانش درباره فدراسیون وزنه برداری ایران و دوپینگ وزنه برداران کشورمان سروصدای زیادی برپا کرده بود، این بار نیز در گفت و گویی به طرح مسائل جنجالی پرداخت.
شرایط ایران برای میزبانی مسابقات را چگونه ارزیابی می کنید؟
ایران بخش مهمی از جامعه وزنه برداری است و در سال های بسیار دور مسابقات قهرمانی جهان وهمچنین بازی های آسیایی را برگزارکرده است.خیلی خوشحال می شوم اگر وزنه برداری دوباره به ایران بازگردد و این کشور میزبان مسابقات قهرمانی جهان باشد.
البته یکی ازبزرگترین مشکلات برای برگزاری مسابقات جهانی در ایران، برگزاری مسابقات زنان درکنارمردان است. بنابراین مسئله فقط به خود ایران بستگی دارد و اگر بتواند شرایط را فراهم کند من هم از برگزاری مسابقات جهانی در این کشور خوشحال خواهم شد. در غیر اینصورت پیشنهاد من برگزاری مسابقات جام جهانی است که به صورت جداگانه برای زنان و مردان برگزار می شود.
این نظر صریح من در این موضوع است و یکبار دیگر تأکید می کنم که بدون ایران وزنه برداری در جهان معنی ندارد، چون ایران تاریخچه طولانی در این رشته دارد و خیلی خوشحال می شوم اگر بتواند این تاریخچه را با برگزاری مسابقات ادامه دهد.
نظر شما درموردبرگزاری مسابقات قهرمانی جهانی تحت شرایط خاص چیست؟
امروزه افزایش محبوبیت رشته ها اهمیت فراوانی برای ورزش مدرن دارد بنابراین برگزاری مسابقات قهرمانی جهان بدون پخش تلویزیونی اشتباه بزرگی است چون تلویزیون نقش مهمی در زنگی مردم دارد و برگزاری مسابقات بدون پخش مسابقات زنان بسیار دشوار خواهد بود.توجه داشته باشید که سال 2014 سال سازش و مصالحه است.بنابراین اگراین فرصت پیش بیایدکه مسوولان کشورهای مختلف در کنار هم بنشینند و صحبت کنند، می توانند این مشکل را حل کنند.
ایران یکی از کشورهای مطرح در وزنه برداری جهان است ولی نماینده ای در هیأت اجرایی ندارد؟
این موضوع بستگی به کشورهای عضو دارد.انتخابات ماکاملادموکراتیک و شفاف برگزارمی شود.اگرایران فردی را معرفی کند که در تمام دنیا شناخته شده باشد و بتواند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کند مطمئن هستم که همه خوشحال می شوند یک ایرانی در هیأت اجرایی باشد.بنابراین در نخستین گام فدراسیون ایران باید فردی را پیدا کند که شناخته شده باشدوتجربه خوبی از وزنه برداری داشته و مورد حمایت باشد.
حسین رضا زاده رییس فدراسیون وزنه برداری ایران با وجود اینکه به عنوان قهرمان دو دوره المپیک در همه جای شناخته شده است ولی باید به همه جای دنیا سفرکند و رابطه خوبی با مسوولان دیگر داشته باشد. در این صورت مطمئنم که می تواند رأی زیادی جمع کند.او شخصیت خوبی دارد و من به او علاقه دارم اما تنها نقطه ضعف او این است که نمی تواند به زبان انگلیسی صحبت کند و به همین دلیل فرصت برقراری رابطه با دیگران رااز دست می دهد چون کنگره فرد را انتخاب می کند نه کشور را؛
ایران سالهای قبل در کمیته اجرایی نماینده داشت و من از حضور فردی از ایران در این هیأت اجرایی استقبال می کنم ولی این مسئله بستگی به نماینده ای دارد که از ایران معرفی می شود.
من در پایان پیامی برای وزنه برداری ایران دارم و آن این است که دوست دارم یکبار دیگر آنچه را که گفتم تکرار کنم. وزنه برداری ورزش بسیار مهمی است و از رشته های اصلی المپیک به شمار می رود.ایران دراین رشته بسیار قدرتمند است و تاریخچه کهنی دارد. از این رو درخواست من از ایران ادامه فعالیت در این رشته است چون باشگاه های وزنه برداری زیادی دارد.
آیان با طرح درخواستی جنجالی از وزنه برداری ایران به صحبت های خود خاتمه داد و گفت:درخواست من انتخاب یک رییس خوب برای فدراسیون است. ریاست خوب یعنی اینکه بتواند همه چیز از جمله باشگاه ها را کنترل کند.چون شنیده ام که برخی از باشگاه ها قدرتمند هستند ولی از مواد ممنوعه استفاده می کنند. این یکی از مشکلات است و آنهایی که قوانین را نمی پذیرند و از مقررات ضد دوپینگ پیروی نمی کنند باید محروم شوند. درخواست دوم من حمایت دولت و کمیته المپیک ایران ازوزنه برداری است چون ایران می تواندبه دلیل استعداد های فراوانی که دروزنه برداری دارد در آینده نتایج بسیار خوبی در این رشته بگیرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست جنجالی رییس IWF از ایران!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X