رییس قوه قضاییه خطاب به آمریکا: افتخار می‌کنیم که با شما نیستیم/ تروریسم زاییده حمایت های آمریکا و غرب است

رییس قوه قضاییه خطاب به آمریکا: افتخار می‌کنیم که با شما نیستیم/ تروریسم زاییده حمایت های آمریکا و غرب است

ایرنا/ رییس قوه قضاییه گفت: تروریسم در منطقه بویژه داعش و طالبان، زاییده حمایت های آمریکا و غرب است.

آیت الله «صادق آملی لاریجانی» روز چهارشنبه در نشست این هفته مسوولان عالی قضایی با اشاره به حمله آمریکا به افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروریسم ادامه داد: تروریسم در منطقه بویژه داعش و طالبان زاییده حمایت های آمریکا و غرب هستند.

وی با اشاره به ادعای آمریکا برای تشکیل یک ائتلاف علیه داعش گفت: خطر تروریست ها که دست پرورده آمریکا بوده اند، اکنون خود آنها را تهدید می کند.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: امروز 40 کشور ادعا می کنند که می خواهند برای بحث داعش دور یکدیگر جمع شوند و وزارت خارجه آمریکا نیز با پررویی می گوید که ایران جزو این کشورها نیست.

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به آمریکا و غرب گفت: ما افتخار می کنیم جزو این کشورها نباشیم، شما جز دروغگوهایی که ادعا می کنید و با عمل تان کاملا مخالف است، چیزی نیستید.

رییس دستگاه قضا بار دیگر خطاب به آمریکا و کشورهای غربی افزود: داعش را در سوریه شما خلق کردید و تروریست در سوریه، به حمایت شما جان گرفت.

آیت الله آملی لاریجانی با طرح این سووال که در عراق گرچه ظاهرا می گویند حمایت نمی کنیم اما پشتوانه آنها(ترویست ها) چه کسانی هستند، یادآور شد: پشتوانه آنها همین دولت های همپیمان شما در منطقه هستند و آنها فکر نمی کردند که موفق نمی شوند.

به گفته رییس دستگاه قضا، این کشورها اگر می دانستند داعشی ها پیروز می شوند این غصه را نداشتند، چون هم در سوریه سرشان به سنگ خورده و هم در عراق به لطف خدا اوضاع رو به بهبود است و اینها نگران شدند که این تروریست ها را کجا راه بدهند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون معضل آمریکایی ها و اروپایی ها این است که خیلی از آنها که از این کشورها آمده اند، اکنون به کجا بروند و مرتب خطر برگشت آنها را گوشزد می کنند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه خداوند از ظالمان اینگونه انتقام می گیرد، گفت: عجب داستان و حکایتی است و خداوند اینطور از ظالمان انتقام می گیرد که حالا نمی دانند کسانی که خود پروراندند به کجا بروند و خطر اینها خطری است که آنها را به وحشت انداخته و به دنبال مبارزه با داعش هستند.

رییس قوه قضاییه این اظهار نظر که ایران جزو 40 کشور ائتلاف نیست را سخن بسیار سخیف توصیف کرد و گفت: مشخص است کشوری مانند ایران که سالها به مقاومت در منطقه کمک واقعی کرده است با کشوری که از سال 1948 از یک رژیم تروریستی حمایت می کند، سنخیتی ندارد که در یک جمع قرار گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: بحث مبارزه با تروریسم در غرب مثل بحث حقوق بشر به سیاستی دوگانه و نفا ق آمیز تبدیل شده است اما جمهوری اسلامی در این زمینه مسیر روشنی دارد چون اهداف روشنی را که برخاسته از انقلاب اسلامی، کتاب و سنت است دنبال می کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی حمایت از ظالم را جایز نمی داند و حمایت از مظلوم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

** شیعه معتدل ترین چهره اسلام است

رییس دستگاه قضا با یادآوری این تناقض که از یک سو تشیع عقلانی اعتدال گرا محکوم می شود و مورد تحریم قرار می گیرد و از سوی دیگر کشورهایی که پشتوانه بدترین و خشن ترین و متعصبانه ترین اعتقاد هستند، مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: همه می دانند داعش و طالبان را چه کسی خلق کرده است.

آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: دولت های غربی می خواهند چهره اسلام را بر اساس عملکرد داعش و بوکوحرام نشان بدهند، در حالی که همه می دانند که شیعه و تشیع، عقلانی ترین و معتدل ترین چهره اسلام است.

** رکن رکین عظمت و سربلندی ایران ولایت فقیه است

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه «رمز وحدت، اقتدار، استقلال و پیشرفت ایران» ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: امروز میلیون ها مسلمان در سراسر جهان به جمهوری اسلامی دلگرم هستند و از حمایت های معنوی ایران بهره مند می شوند که رکن رکین این عظمت و سربلندی ولایت فقیه است.

وی با ابراز خرسندی از موفقیت آمیز بودن عمل جراحی مقام معظم رهبری گفت: بر اساس گزارش پزشکان و عیادتی که شخصا ساعاتی پس از جراحی از مقام معظم رهبری داشتم، حال ایشان خوب است و امیدواریم که خداوند متعال هرچه زودتر شفای عاجل، سلامت، دوام عمر و توفیقات مستدام به ایشان عنایت فرماید.

**نباید گمان کنیم که همه مشکلات فرهنگی با بحث علمی حل می شود

رییس دستگاه قضا در ادامه با توجه به برگزاری اجلاس مجلس خبرگان رهبری در هفته گذشته، بیان مشکلات کشور از زبان خبرگان ملت و همچنین برخی راهکارها و پیشنهادها در این اجلاس را یادآور شد و اظهار کرد: اعضای مجلس خبرگان که منتخب مستقیم ملت در استانها هستند، محل رجوع مردم به شمار می روند و دغدغه آنان را در بخشی از اظهارنظرهای خود منعکس می کنند.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه بیان مشکلات، بخشی از راه حل است، افزود: ما پس از آنکه مشکلات را همانطور که وجود دارد منعکس کردیم می توانیم به دنبال راهکار باشیم.

رییس قوه قضاییه یکی از مهم ترین دغدغه های خبرگان را مسائل فرهنگی کشور معرفی کرد و گفت: دغدغه های فرهنگی در کلام مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام نیز مکرر بیان شده است زیرا برخلاف برخی تحلیل های مارکسیستی از انقلاب اسلامی مردم ایران، این انقلاب یک انقلاب دینی است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مباحث فرهنگی برای ما اصالت دارد و دغدغه فرهنگی، دغدغه اصلی انقلاب است، افزود: بر این اساس باید توجه کنیم آنچه در باب فرهنگ می گوییم و همچنین آنچه در مقام عمل اجرا می کنیم، مطابق با ارزش های اصیل انقلاب و ارزش های دینی باشد.

** دغدغه دلسوزان انقلاب نسبت به حجاب صرفا به دلیل پوشش نیست

رییس دستگاه قضا وضع حجاب را بخشی از دغدغه های فرهنگی دانست و تصریح کرد: دغدغه دلسوزان انقلاب درباره وضع حجاب، صرفا به دلیل مسئله پوشش نیست، بلکه گاهی پوشش آشکار کننده مسائل دغدغه آفرین دیگری است، زیرا ممکن است زیربناهای فرهنگی یک ملت مورد تهاجم قرار گرفته باشد که این تهاجم خود را در وضع حجاب بروز می دهد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مشکل کشورهای غربی فقط وجود حجاب در کشور نیست، اظهار کرد: این مقدار هزینه ای که صرف شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و راه اندازی سایت های اینترنتی مستهجن می شود، صرفا برای مبارزه با حجاب نیست، بلکه همانطور که مقام معظم رهبری از سالهای پیش مطرح کردند، این تدارک برای یک تهاجم واقعی است.

رییس قوه قضاییه با انتقاد از برخی سیاست های متناقض و ناقص فرهنگی، اظهارنظرهایی مانند اینکه رفع معضل بدحجابی، فقط کار علمی می خواهد را مقرون به صواب ندانست و تاکید کرد: این را همه می دانند که نمی توان با زور و اکراه اعتقادات را درست کرد، همچنین کسی تردید ندارد که امور فرهنگی به پیوست فرهنگی و توجیه و تبیین نیاز دارد، اما نباید به اشتباه گمان کنیم که بحث علمی کل مشکل را حل می کند.

آیت الله آملی لاریجانی برنامه ریزی درباره امور فرهنگی از قبیل حجاب، اینترنت، کتاب، فیلم و غیره را نیازمند طراحی یک بسته سیاستی جامع و چندجانبه دانست و اظهار کرد: در این بسته هم باید رویکردهای تبیینی و تحلیلی در نظر گرفته شود هم بحث های علمی و فنی باشد و هم مجازات برای متخلفان از قانون گنجانده شود.

رییس قوه قضاییه اشتباه دیگر را بی توجهی به «خاستگاه ارزشی» دستورالعمل های علمی دانست و گفت: مسئله مهم آن است که نسخه های کدام جامعه شناسی یا روان شناسی می خواهد مشکل فرهنگی جامعه ما را حل کند؟ آیا آن روان شناسی یا جامعه شناسی که مبتنی بر خاستگاه ارزشی کاملاً متفاوت با هنجارهای دینی است، می تواند حلال مشکلات ما باشد؟

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه نباید فریب برخی الفاظ زیبا و فریبنده را خورد، افزود: علم بدون پذیرش مجموعه ای از ارزش ها، هنجارها و به تعبیر غربی «نرم ها» که شکل دهنده رفتار اجتماعی ما هستند، نمی تواند مشکلات را حل کند.

به گفته رییس دستگاه قضا در جمهوری اسلامی که بر مبنای حاکمیت اسلام بنا شده است، دانشی می تواند به رفع معضلات فرهنگی کمک کند که پیوست ارزشی آن هنجارهای دینی باشد.

وی افزود: در هر نظام ارزشی، به هر اندازه که تبیین علمی و کار فرهنگی صورت گیرد باز هم کسانی پیدا می شوند که حاضر به تمکین ارزش ها نیستند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه نباید با تاکید بر یک جنبه از دیگر ابعاد غافل شویم زیرا برای نفوسی که به راه کج می روند مجازات لازم است، اظهار کرد: حجاب، استفاده از اینترنت، ممیزی کتاب و دیگر امور فرهنگی قانون هایی دارد که نباید تضعیف شوند؛ بنابراین برخورد با متخلفان در همه وجوهش باید سرلوحه کار دستگاه های اجرایی، قضایی و انتظامی کشور باشد.

آیت الله آملی لاریجانی با توجه به حاکمیت ارزش های الهی بر کشور اظهار امیدواری کرد که مسئولان در امور فرهنگی هماهنگ سخن بگویند و در چارچوب قانون اساسی و قوانین عادی راه حلی جامع برای مشکلات کشور پیدا کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس قوه قضاییه خطاب به آمریکا: افتخار می‌کنیم که با شما نیستیم/ تروریسم زاییده حمایت های آمریکا و غرب است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X