معاون سازمان بنادر:مطالعه تعيين شناورالگو براي تجارت منطقه اي آغازشد

به گزارش ايرنا، محمد راستاد روز يكشنبه در حاشيه آئين توديع و معارفه مديركل بنادر و دريانوردي استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: چنين شناوري با بهره‌گيري از توان شركت‌هاي توانمند داخلي ومتناسب با شرايط روز حمل و نقل دريايي، منطقه‌اي، به ناوگان كشور افزوده خواهد شد.
وي ادامه داد: طرح جامع علائم كمك ناوبري در سواحل كشور نيز مقدمات آن در حال فراهم شدن است و اجراي آن گامي مهم در ارتقاي كيفيت ايمني دريانوردي و علائم كمك ناوبري خواهد بود.
راستاد بيان داشت: در حوزه معاونت دريايي ارتقاي ايمني دريانوردي با بهبود كيفيت و بهره‌وري لايروبي آبراه‌هاي منتهي به بنادر نيز در دستور كار اين معاونت قرار دارد.
وي يادآور شد: در اين راستا لايروبي بنادر در سه حوزه جنوب شرق، جنوب غرب و شمال كشور به سه شركت توانمند بخش خصوصي واگذارشده است.
راستاد ادامه داد: با توجه به اينكه لايروبي‌هاي غير استراتژيك به‌طور كامل و لايروبي‌هاي استراتژيك نيز در قالب راهبري واگذارشده انتظار مي رود شاهد رشد كيفيت و بهره‌وري عمليات لايروبي در بنادر كشور باشيم.
معاون دريايي سازمان بنادر و دريانوردي كشور در ارتباط با تعامل سازمان بنادر با كشورهاي خارجي در پسا برجام نيز گفت: در اين حوزه فعاليت ها مربوط به مؤسسه هاي رده‌ بندي بين‌المللي است و در اين راستا شركت هاي زيادي از كشورهاي مختلف دنيا تمايل به حضور دوباره در ايران دارند.
وي اضافه كرد: در اين ارتباط سعي بر اين شده با بهره‌گيري از توان شركت‌هاي بين‌المللي، از توان مؤسسه هاي رده‌ بندي داخلي نيز استفاده شود.
راستاد تاكيد كرد: بر اين اساس فعاليت مؤسسه هاي رده‌بندي خارجي منوط به انعقاد موافقت‌نامه اين مؤسسه ها با مؤسسه هاي داخلي خواهد بود.
وي در ارتباط با مزيت هاي پسابرجام گفت: ناوگان بين‌المللي دريايي ايران در پسابرجام توانسته به‌ راحتي در تمام آبراه‌هاي جهان با پرچم خود تردد كند كه اين يك گام ارزشمند و رو به جلو محسوب مي شود.
راستاد در ارتباط با گردشگري دريايي نيز گفت: با توجه به اقبال عمومي به سمت گردشگري دريايي سعي داريم ناوگان گردشگري به‌ گونه‌ اي كه موجب ايمني و آسايش مردم شود، فراهم كنيم.
وي يادآور شد: استان بوشهر نيز از لحاظ گردشگري دريايي هميشه مورد توجه بوده و يكي از اولويت‌ها اين حوزه نيز اين است كه در بخش ناوگان گردشگري آن توجه ويژه شود.
7212/1656

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان بنادر:مطالعه تعيين شناورالگو براي تجارت منطقه اي آغازشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X