استاندار فارس: وزارت صنعت در تفويض اختيارات به استانها پيشگام شود

به گزارش ايرنا سيدمحمدعلي افشاني، يكشنبه در جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان فارس در شيراز افزود: مديران استاني براي گره گشايي ازموانع فرا روي توليد به صورت ملموس با مسائل و مشكلاتي درگير هستند و انتظار است كه براي حل اين مسائل، اختيارات مديران ستادي در وزارتخانه ها به مديران استاني دستگاه هاي اجرايي تفويض شود.
استاندار فارس با اشاره به برگزاري نشست هاي كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در اين استان در يك سال گذشته گفت: مصوبات اين كارگروه موجب حل مشكلات افزون بر 140 واحد صنعتي در اين استان شده است كه رقم قابل ملاحظه اي است.
وي ادامه داد: از مجموع واحدهاي توليدي كه مشكلات آنها رفع شده، 66 واحد آن در شهرك هاي صنعتي استان فارس مستقر هستند.
افشاني، با اشاره به تسهيلات 160 هزار ميليارد ريالي درنظرگرفته شده دولت براي حمايت از صنايع كوچك و متوسط داراي مشكل در كشور بيان داشت: در اين تسهيلات، سهميه اي براي استان ها در نظر گرفته نشده است و هر يك از استان ها كه فعالانه عمل كند، مي تواند سهم مناسبي از اين تسهيلات را به خود اختصاص دهد.
وي افزود: گزارشي از واحدهاي توليدي نيازمند حمايت استان تهيه شده است و در روزهاي آينده به سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور تقديم مي شود.
رئيس كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان فارس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به گرايش سرمايه گذاران به حضور در دو شهرك صنعتي از ميان 62 شهرك صنعتي اين استان، اظهار كرد: بايد علت كاهش تقاضا يا عدم تقاضا براي ايجاد واحدهاي صنعتي در اين شهرك ها بررسي شود و اگر موانعي فراروي سرمايه گذاري وجود دارد، برطرف شود.
افشاني با اشاره به معرفي مدير عامل جديد شهرك هاي صنعتي فارس گفت: اميدواريم با حضور مدير جديد شاهد تحول درشهرك هاي صنعتي اين استان باشيم چرا كه آنقدر مشكلات اين شهرك ها زياد است كه تغيير يك مدير نمي تواند همه مشكلات را حل كند اما با اين وجود مي تواند گام هاي مثبتي براي تغيير وضعيت استان برداشته شود.
استاندار فارس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شكل گيري كميته جذب و حمايت از سرمايه گذاري با مسئوليت معاون اقتصادي استانداري فارس بيان كرد: دستگاه ها و بخش هاي مرتبط با حوزه كسب و كار در اين كميته عضو هستند، و همه موظف شده اند كه ظرف دو هفته پاسخ متقاضي را بدهند.
افشاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تيترهاي انتشار يافته از قول وي در رسانه ها در روزهاي اخير گفت: بر اين باورم كه اگر نشانه ها و پيام هاي مثبت توسط رسانه ها در جامعه پررنگ شود، اثرگذاري بيشتري را براي بهبود شرايط شاهد خواهيم بود.
شصت و سومين جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان فارس عصر يكشنبه با حضور علي يزداني معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران برگزار شد.
2027 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار فارس: وزارت صنعت در تفويض اختيارات به استانها پيشگام شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X