بازیکن محروم فولاد چگونه مقابل پیکان بازی کرد؟/ انتشار رأی قبل از ابلاغ!

بازیکن محروم فولاد چگونه مقابل پیکان بازی کرد؟/ انتشار رأی قبل از ابلاغ!

تسنیم/ در خصوص حضور ایمان موسوی در بازی فولاد مقابل پیکان که از سوی کمیته اخلاق با دو جلسه محرومیت روبرو شده بود، اختلاف نظرهایی وجود دارد.
پس از مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای سید مهدی رحمتی، سید ایمان موسوی و حسین کعبی علیه باشگاه استقلال و امیر قلعه‌نویی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به شکایت باشگاه استقلال در این خصوص رسیدگی کرد و روز سه‌شنبه هفته گذشته رأی در خصوص این سه بازیکن صادر شد.
این رأی که توسط علی اکبر محمدزاده، رئیس کمیته اخلاق صادر شد و روز چهارشنبه روی خروجی سایت رسمی فدراسیون فوتبال قرار گرفت، مبنی بر این بود که کعبی و موسوی دو جلسه از همراهی تیم‌شان محروم هستند و مهدی رحمتی نیز توبیخ شد. رأی کمیته اخلاق روی سایت رسمی فدارسیون فوتبال قرار گرفته و این یعنی اینکه لازم‌الاجراست و بر اساس قوانین ابلاغ شده تلقی می‌شود.
قوانین می‌گوید که رأی قبل از حصول اطمینان از ابلاغ به باشگاه‌ها نباید روی سایت رسمی فدراسیون قرار بگیرد و بر این اساس به نظر می‌رسد که رأی کمیته اخلاق نیز بعد از ابلاغ به باشگاه‌های فولاد، پیکان، استقلال و حسین کعبی (بدون باشگاه) روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفته است. این در حالی است که قوانین جدید کمیته انضباطی می‌گوید رأی به محض ابلاغ باید اجرایی شود و بدین ترتیب به نظر می‌رسد حضور ایمان موسوی در ترکیب فولاد مقابل پیکان غیرقانونی بوده است.
سید ایمان موسوی که طبق رأی کمیته اخلاق با جریمه نقدی پنج میلیون ریالی و محرومیت از حضور در 2 مسابقه رسمی روبرو شده بود، در حالی روز گذشته (جمعه) از دقیقه 59 به جای ساسان انصاری بازی کرد که باید محرومیتش را می‌گذراند و حضور او در ترکیب سرخپوشان خوزستانی غیرقانونی بوده است.
عنایت‌الله دهمیانی، عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص آرایی که اعلام و ابلاغ می‌شود گفت: آئین نامه طبق ماده‌ای که از تاریخ 9 مرداد ماه 93 تغییر کرد، می‌گوید که رأی به محض ابلاغ قابل اجراست و باید عملی شود.
وی در خصوص قطعی بودن یا نبودن آرا اظهار داشت: اینکه رأی قطعی باشد یا نه فرقی در اجرا ندارد و حتی اگر راهکاری هم برای تجدید نظر باشد، رأی به محض ابلاغ باید اجرایی شود. آرایی که اعلام می‌شود طبق روال باید از طریق نمابر یا به صورت حضوری ابلاغ شود که این موضوع نیز روال خاص خودش را دارد.
عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که رأی قرار گرفته روی سایت فدراسیون به معنای ابلاغ است یا نه، عنوان کرد: طبق اصول آرا بعد از صدور و امضا توسط دبیرکل فدراسیون باید از طریق سازمان لیگ یا هیئت فوتبال استان‌ها به باشگاه‌ها ابلاغ شود و بعد از حصول اطمینان از ابلاغ شدن روی سایت فدراسیون قرار بگیرد.
صحبت‌های دهمیانی که طبق قوانین اصولی کمیته انضباطی بود در حالی به این شکل مطرح شد که علی اکبر محمدزاده، رئیس کمیته اخلاق نظر دیگری دارد. وی در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به اینکه اکنون در اصفهان حضور دارم و آئین‌نامه در اختیارم نیست نمی‌توانم صحبت قطعی انجام دهم، اما به نظرم قرار گرفتن خبر روی سایت فدراسیون فوتبال به معنای ابلاغ نیست.
وی افزود: در آئین‌نامه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال لزوم خاصی ندیدیم که رأی ابتدا ابلاغ شود و بعد روی سایت فدراسیون قرار بگیرد. رأیی هم که در خصوص موسوی، کعبی، رحمتی و قلعه‌نویی صادر کردیم این هفته بعد از امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
مسئول اجرای احکامی که از سوی فدراسیون فوتبال صادر می‌شود، سازمان لیگ برتر است که در این خصوص مصطفی شهبازی به عنوان یکی از اعضای اجرایی سازمان لیگ به تسنیم گفت: آرایی که از سوی فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ می‌رسد، سریعاً به باشگاه‌ها ابلاغ و اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: آرایی که به دست ما می‌رسد باید از سوی دبیرکل فدراسیون فوتبال امضا شده و سپس با ما ابلاغ شود که هنوز رأی کمیته اخلاق مبنی بر محرومیت ایمان موسوی به دست ما نرسیده است.
هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال اما در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه هر گونه ابلاغ رأی از طریق فضای مجازی فاقد اعتبار است، اظهار داشت: به تبعیت از آئین ‌نامه انضباطی فیفا که در مقررات کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران هم آمده، هرگونه دعوت افراد به جلسه و ابلاغ رأی از طریق فضای مجازی یا درج در سایت فدراسیون فوتبال فاقد اعتبار بوده و قانونی نیست.
رئیس کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال افزود: افراد مرتبط با پرونده‌های کمیته انضباطی یا کمیته اخلاق باید حتماً برگ کاغذی را به صورت فکس یا حضوری از فدراسیون فوتبال دریافت کنند و درج در فضای مجازی یا ارسال ایمیل قانونی نیست. محرومیتی هم که برای موسوی در نظر گرفته شده باید توسط دبیرکل سازمان لیگ (علی کاظمی) به امضا برسد و سپس به باشگاه داده شود. تا زمانی که این کار صورت نگیرد رأی قابل اجرا نیست.
وی یادآور شد: اینکه رأی قبل از ابلاغ در فضای مجازی یا روی سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر شود فاقد اعتبار بوده و سایت فدراسیون پیش از ابلاغ اجازه درج خبر را نداشته است.
با توجه به صحبت‌های عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، رئیس کمیته اخلاق و عضو اجرایی سازمان لیگ شبهاتی در این خصوص وجود دارد و مشخص نیست حضور موسوی در دیدار مقابل فولاد قانونی بوده یا نه!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازیکن محروم فولاد چگونه مقابل پیکان بازی کرد؟/ انتشار رأی قبل از ابلاغ!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X